*

şükela:  tümü | bugün
  • balıkesir’de gerçekleşen bir garip olay. içim ürperdi nasıl kıydınız o yavrucuklara. en ağır cezayı almanız umuduyla haberi buraya bırakıyorum.

balıkesir’deki 15 temmuz şehitler anadolu lisesi din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni bekir çete, öğrencilere “ahiret hayatı” öğretme iddiasıyla skandal bir uygulamaya imza attı.

öğretmen çete, derste bir öğrenciyi sınıfa getirilen mahalle imamıyla birlikte kefene sarıp kendince “öbür dünya”ya gönderdi. çete, olayı facebook hesabından paylaştı. çete paylaşımında, “bugün, dersimizde bir öğrencimizi ölmeden öldürdük ve kefenleyip, manevi olarak öbür dünyaya gönderdik. bu aşamada kasaplar cami imam hatibi cengiz hocama da teşekkür ediyorum. ölümü, yeniden taa içimizde ve yanımızda hissettik” dedi.

kaynak

kaynak https://www.birgun.net/…ur-dunya-ya-gonderdi-272136
  • ülkede iyi ki cinsellik eğitimi verilmiyor ne diyelim.
  • din bilgisi dersinin içeriği illa ki değişmiştir de, bu kadar da değişmemiştir herhalde. öğretmen(?) kafasına göre takılmış sanki. nasıl olsa karışan, eden yok.
  • öğretmen sıfatı verilen canlının kabir azabını uygulamalı olarak nasıl anlattığını merak ettiğim durum.
  • 5-10 sene şöyle de bir haber çıkacaktır:

"öğrencimizin birini kefenleyip kabre soktuk.
    2 öğrencimizi kabir melekleri olan münker ve nekir kılığına sokarak kabirdeki arkadaşlarını sorgulamalarını istedik. böylelikle kabir azabı nedir konusunu işlemiş olduk."
    yarınki konumuz, sırat köprüsü nasıl geçilir?
  • ölerek öğrenme modeli uygulanmıştır.
    (bkz: yaparak yaşayarak öğrenme)
  • 21. yy türkiye'sinde kafası fazlasıyla karışık toplumun sıradan öğrencileridir.

ölüm, doğmaktan ve yaşamaktan çok daha gerçektir.

lise çağına gelmiş gençlerin bu gerçeği zihinlerinde ölçüp tartması gerekmez mi? ve başka bir toplumda yaşamıyor bu gençler. öldüklerinde kefene sarılacaklar. kasaplar camii imamının kıldıracağı namazın ardından, kasaplar halkının omuzları üzerinde taşınacaklar ve toprağa böylece geri dönecekler. her alanda işin arka planını öğrenmeye ve bunları sorgulamaya hakları var ve bu haklarını kullanmak için yaşları müsait bence. ileride istedikleri yerde, istedikleri gibi bir hayat sürmek, dilediklerine inanmak, yaşamak istedikleri toplumu ve bu toplumun kurallarını inşa etmek onların tasarrufunda olacak. ancak bu durum içine doğdukları toplumun şuanki halini, inançlarını, uygulamalarını etkilemiyor.

öğretmenin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. yine de öğrencilerden biri yerine bir maket kullanılsaydı keşke.

sosyologlar, pedagoglar, psikologlar, eğitimciler ne der, ne söyler bilemiyorum. elbette böylesi bir konuda asıl söz onların. bizimki beyin fırtınası...
  • bunu biz de yapmıştık, lisede, okulun mescidinde. mevta arkadaşımız gülme krizine girmişti. sonra cin/şeytan çıkarma zombi kovalama şeklinde devam etmiştik.

şimdi angela merkel'i getirseler kefenlerim. kim ne derse desin ateistimizi bile cenaze namazıyla dualarla defnediyoruz. uygulamalı eğitim şart:)

o yıllarda uğur dündar baskını yemediğimize de şükür ayrıca.
  • o ogrencinin velisi olsam, tum milli egitimi dava ederdim cocugumun psikolojisini bozdular diye.... psikopat ordusu, cocuklarimizi da kendileri gibi manyak yapmaya calisiyorlar