şükela:  tümü | bugün
 • tam adi balikesir gen¢lik ve spor kulubudur. 1966 yilinda kurulan bu kulubun renkleri kirmizi ve beyazdir.*
 • sanirim bes alti yil once 2.lig playofflarinda finalde canakkale dardanele kaybettikten sonraki yil ucuncu lige dusen komik takim. onceki gun 3.lige bu sene de cikamayacaklarini okudum gazetede. 240000 nufuslu bir sehrin futbol takiminin bu durumda olmasi uzucu.
 • her ilde deli vardır ama balıkesir ilinin delileri bir başkadır.
  balıkesirspor taraftarı olan deli erol'da bunlardan biridir. deli erolun balıkesirspor taraftarlığının yanında birde bandırmaspor antipatikliği vardır. sakın ola yanında bandırma diye tezahurat yapmaya kalkmayın yoksa taş ve sinkaflı küfürlere şiddetli şekilde maruz kalabilirsiniz.
  balıkesirspor'un 2. ligde fırtına gibi estiği çocukluk yıllarımızda deli erol'da ona paralel olarak fırtına gibi eserdi balıkesir semalarında. şimdi ne balıkesirspor kaldı 2. lig de, nede erol artık balıkesir semalarında esiyor.
 • 1975 - 1976 sezonunda tarihinde ilk defa çıktığı 1 nci ligde ilk yarı fırtına gibi eserek zor bir sezon geçiren beşiktaşa 2 puanlı dönemde 3 puan hediye ederek (11. sıra) 27 puan ile 1 nci ligde kalmasını sağlayıp kendisi 25 puan ile ligi 16 ncı (sonuncu) bitirerek 2 nci lige düşmüş ve çöküşün başlangıcı olmuştur. şu anda ise amatör kümede mücadele ediyor.
 • bu sene vali ve belediye başkanının el atarak yeniden yapılanmaya götürdüğü balıkesir'in biricik futbol takımı * herkes çok şey bekliyor bu seneki takımdan.
 • 5 yıllık bir aradan sonra amatör lige veda edip, 3.lige çıkan güzide şehrimizin güzide takımı.

  şehir olarak o kadar unutmuşuz ki futbol takimimizin başarılı günlerini, 95-96 sezonunda play off grubundaki başarısızlıktan sonra ani bir düşüşe geçmişti balıkesirspor. o yıllarda şehirde takımın üstüne çöreklenen mafya ile birlikte başarısızlık kabullenilmişti. gerçi o sezon yükselme grubunda diyarbakirspor, zeytinburnu, çanakkale dardanelspor gibi canavar takımlar da vardı. gel zaman git zaman futbolcular para alamadi, stadyum parasi bile gençlik spor'a ödenemedi, antreman yapilan tesislerin yanindaki sahada oynadi maçlarını.
  yanliş yönetimler, arpalık zihniyeti... şehirde gül gibi topçular varken, şişirme paralarla oyuncular transfer edildi aracilar çorba parası bulsun diye. 90 dakika programında mehmet demirkol'da değinmişti balikesirspor'un haline, içimiz acımıştı. o andan sonra sanki şehir uyandi.

  60'tan fazla otobus kalktı final maçı için. herkeste bir umut vardi ama, ufacıktı. balikesirspor yine final maçında kaybedicekti, 6 yıl önce 89. dakikada 2-0 öne geçmişken kaybedilen akçaabat sebatspor maçı vardı herkesin aklında. o gazı alan sebat 1.lige çıkmıştı seke seke. rakip lüleburgaz, hiç bilinmeyen bir takımdı, iyi oynuyomus dedikoduları içerisinde tedirgindi herkes.

  çok yoğun olmasına rağmen belediye başkanıda kimseye söylemeden maça gitmişti, ayni şekilde milletvekillerimiz de tribündeki yerlerini almişti. vali bile maçtaydı. bu takıma, bu şehre inanılıyordu artık.

  şehrin yeni delisi özgür, sırtında balikesirspor bayraği, şehri turalıyordu, "haydi balkes" diye bağirarak. yerel bir radyo cep telefonu bağlantisiyla maçı canlı yayınlıyordu. sonucunda 3-0 yendi balıkesirspor ve 5 yıllık hasret sona erdi.* bilen bilir, takım otobüsü değirmen boğazı'nda karşılandı. yola çıkan 60 küsür otobüse yüzlerce araç eklenerek takım şehre girdi. herkes gururlu, herkes mutluydu, bir yangının külü yeniden alev almişti, ötenazi hakkı isteyen bir hasta mucizevi bir şekilde yaşama dönmüştü.

  şehrin* üzerinden kalkan bu ölü toprağı bütün herkesi uyandırmıştı. bu şehir bizim, bu takımda bizimdi.
  sonuçta biz süper lig'de şampiyonluk beklemiyoruz, layiğiyla mücadele eden, şehrine yakışan, maç satmayan bir yönetime sahip bir takım istiyoruz. sanırım bu takımıda bulduk.

  bu takımın oyunculari liseden, ortaokuldan arkadaşımız, teknik direktörü futbol dersi aldiğimiz hocalarımız, yönetimi selamimiz sabahimiz olan abilerimiz.

  balıkesir tam bir şantiye halinde şu anda, her tarafta yenileme çalişmalari, kazı çalışmaları. modernleşme uğraşları.
  yillardir döküntü bir otogardan kurtuldu,
  şehiriçi otobusleri akıllı kart ödeme sistemine geçiyor, duraklar toplandı temizlendi,
  bilimum teller yeraltına alınıyor, yollar ve kaldirimlar yenileniyor.
  sinyalizasyon değişiyor, yeşil dalga sistemi geliyor.
  ayyaş keş yuvası haline gelen fuar yıkıldı, yenileniyor.
  şehir komple düzenli bir hale geliyor.

  ve bu şehrimizin takımı da aldı başını gidiyor. balikesir ataturk stadyumu artık boş kalmayacak. sabah sporu yapmak isteyenler için açilan stadyum, artik tam işlevine dönecek.dünden beri konuştuğum bir çok kişi kombine alacağından bahsediyor. dolu tribünlere oynayan bir balikesirspor 3.ligde de fazla durmaz. iyi bir destek verilirse, o stadyum dar gelir rakiplere.
  (bkz: #5127195)

  bir şehir doğdu, insanımız bile değişiyor artık. balikesirspor'un maç yapip yapmadiğini bile bilmeyen birisi, hakan sukur tipi santraforumuz yasin'den bahsediyor.***.

  işte bu ruhla yeniden doğan balikesirspor, 1.lige çiksa bile, maç satan takım olmayacak*.

  "bal bal bal kes kes kes balkes balkes hey"
  "bal bal balkesler"
 • 2006-2007 sezonu numaralı kombine biletleri 200 ytl'den satılan 3. ligde firtinalar estirecek olan balıkesir şehrinin takımı.
 • artık bir taraftar sitesine sahip olan futbol takımı.
  http://www.onkolikler.com/

  ayrica
  (bkz: onkolikler)
 • 2 eylül 2006'da 2006-2007 sezonunu açan 3.lig takımı. bozüyükspor ile yapılan hazırlık maçı 2-2 bitmiştir.
  tamamiyle yeni kadrodan oluşan balıkesirspor'da oyuncuların giderek birbirlerine alıştıkları gözlenmektedir.
  yıllarca yılmaz vural'ın yardımcısı olarak görev yapan teknik direktör mehmet demirtaş bizlere yılmaz vural'dan esintiler sundu.futbolculara bağırmalar, kenarda çıldırmalar... sonuçta herkes beklemede şu anda, eğer oyun anlayişi da yilmaz vural gibiyse takıma faydası olur.
  ilk maç 10 eylül 2006 ile denizli belediyespor ile.