şükela:  tümü | bugün
  • amnezyak kafa aşağı doğru, kıç olabildiğince havada ve kasılmış, parmak uçları baş ile aynı mesafede kasılı, sonsuzluğa atlamak.
    (bkz: balıklama)
  • (bkz: çömlek)
  • yanlis atlandiginda boynun incinmesine sebep olan atlayis turu
  • olimpostaki kayaliklarda yapamayarak, tüm hayatım boyunca biriktirmiş olduğum karizmayı bi anda yitirmeme sebep olan anti-faaliyet...
    hatta bana umut vermek isteyen bi yurdum insanı genc de:
    "abi korkmana gerek yok, farz et ki intihar ediyosun" demisti
    de hic atlayamamıstım...
  • sazanlık muvadili tuzlu su alanı.
  • artistik yerine sarkastik puanlara gark olacak cücelerden temsil yarışmacı atlayışıdır.
  • "kafanı kollarının arasına al ve kollarını gergin tut, atla şimdi" diye öğretilen bir atlayış tarzıdır. netekim yurdum 12-16 yaş arası tatilden tatile havuz gören ve yüzücü olmayan kızları bu atlayışın kol ve kafa kısmını mükemmel uygulamakla birlikte atlayışın püf noktası olan "suya önce kolların girmesi" kısmında biraz başarısızlardır. yazlık mekanda havuza gidildiğinde havuz kenarına kadar kolları kafasının arasında gelip sonra iyice eğilip suya kendini çivileme "bırakan" (ona atlamak diyemedim) kızlardan bir gün içersinde 5 adet görmek mümkündür. yapılan araştırmalar sonucu bu kızlardan 3 tanesinin "atlarken nooluyo hatırlamıyorum korkudan... ne ayaklarımmı önce giriyo?.. hadi yaa ", 1 tanesinin "e kafam kollarımın arasında ya" ve kalan 1 tanesininde "ciddimısııın!" dediği kayıtlara geçmiştir.
  • yapılması önerilen bir şeyi hiç düşünmeden, hemencecik kabul etmek.