• kalite cikolata ile dandik cocuk sekeri arasi bayram sekeri olarak kaldi aklimda. 2 cesidi vardi, bi renkli renkli kagitla sarili olan bi de cocuk sekeri gibi naylonda sarili iki kenari burulu (ne tasvir ama) olan. ikisi de ayni olmasina ragmen icerikte, disarik farkliligindan dolayi kagitli olan daha pahali idi. icerik olarak cikolata kapli bilimum renkte yumusak sekerden olusurdu, bayramlarda evin cocuklarindan saklanir, evin cocuklarinca yeri kesfedilip laktasif etkiye olan sebebiyeti olculurdu.
  • lord isimli bayram çikolatasına hasta olduğum marka.

çocukken babaannemin değişmeyen ikramıydı. o zamanlar burun kıvırırdık ama şimdi tadından ziyade bana o günleri hatırlattığından bir kilo kadar aldım.

edit: bitter çikolata kaplı vişne aromalı fondanmış. ayrıca çileklisi de var ama bunun kokusu dehşetli güzel.
  • moria madenleri'nde katledilmiş rahmetli cüce.
  • tabiri caizse '' the company of dwarves''ın en yaşlı üyelerinden, soyluların soylusu olan bu karakterin bilgeliği ve zerafeti tabiidir. yaşlı oluşu, hayatta kalması için sürekli mücadele etmesini gerektirir. bundan ötürü tecrübesi ve görgüsü hiçbir cüceyle mukayese edilmeyi hak etmiyor. thorin oakenshield ile ilişkisi eskilere dayansa da, thorin'in, ''lonely mountain'' için kendi tecrübesinden yararlanmasıyla bağdaştırılabilir.
  • hobbit an unexpected journey ile inanması zor olan bilgilerden biri balin'in thorinden genç olduğu gerçeğidir, richard armitage çaktırmasa da. bilbo ile yola çıkan 13 cücenin en yaşlısı thorin'dir sonra balin gelir.

--- yüzüklerin efendisi izlemeyen varsa ona spoiler ---

moria'da mezarında şöyle yazar cüce rünleriyle:

"balin fundinul uzbad khazad-dûmu"

"balin, son of fundin, lord of moria"

"balin, fundin oğlu, moria lordu"

--- spoiler ---
  • moria hükümdarı olan, hobbit serisinde en sevdiğim dwarf. ölümü ile ağlatmıştır. gimli mezar odasında dizleri üzerine çöküp ağıt yaktıydı. lokma dağıtasım geldi valla. huzur içinde uyu balin reyiz.
  • gece gece aklıma lami isimli efsane çikolatası gelen , olsa da yesek dediğim mükemmel tat. herkesin bi hayali vardır ya çok param olunca şunu yapacağım dediği.benim hayalim de alabildiğim kadar bu şekerlemelerden alıp yemektir.bulunması zor olsa da onu çekici kılan şey bu.gerçi her gün yesem de sıkılacağımı zannetmiyorum ama olsun .ona ulaşamamak asıl zevki bence*
  • isim olarak pek değil ama, tad olarak gofretim ürünü gayet başarılı.
  • çikolata kaplı antep fıstıklı lokumu mükemmeeeel. allahım bu nasıl bir şey ? oturdum tüm paketi yedim pişman mıyım ? belki...
  • the lord of the rings the fellowship of the ring'de sadece mezarını görebildiğimiz cüce.

şöyle de bir espri mevcut:

"why did balin leave moria? because he lost fundin."
hesabın var mı? giriş yap