• balik eti hatunlardan daha kilolu hatunlari tanimlamak icin kullanilan bir deyim.
  • japonya'da sashimi'si gorece yuksek fiyatlara alici bulan ettir. balinanin cesidini bilemesek de balina eti bulunan bir yerde** kujira dendiginde illaki 3 parca lastik kivamli balina eti onunuze gelir...
  • balık kokan ciğer eti'ni hayal edin, işte balina eti tam da budur.
  • uluslararası balina avcılığı komisyonu'nun (iwc) uyarısına göre insan sağlığına zararlı olan et. toksik maddeler içeriyor. en çok da hamile, çocuk ve yaşlılar için tehdit oluşturuyor.

http://haber.gazetevatan.com/…eyin/462752/41/saglik
  • hayvan yemi olarak, yağı da sanayi ürünlerinde, hatta el ve vücut kremlerinde kullanılır.
  • bergen'de sehir meydaninda kurulan balik pazarinda satilan, diger deniz urunlerinin aksine siyah renkte olmasiyla sasirtan et.
  • tadı kesinlikle balık hissi vermez. balina bir memeli hayvan olduğu için , kıvamı ve yapısı dana eti gibidir.
    tadı ise kuzu ciğeri ve geyik eti gibi ağır ve kokuludur.
  • ömrünüz boyunca yediğiniz en kokulu ve en yağlı eti hayal edin. ettiniz mi? heh işte balina eti ondan daha kokulu ve daha yağlı. ben bu kadar ağır bir şey ömrümde yemedim. yedikten sonra su içme isteğimi hatırlıyorum da hatırlamak istemiyorum desem daha iyi. gün boyu 10lt falan su içmişimdir herhalde yedikten sonra.

kokusunu size tarif etmek istemiyorum. yok böyle bir koku. evlerden ırak. merak ettiğimizden yemiştik arkadaşlarımla. bir daha para verseler yemem herhalde.
hesabın var mı? giriş yap