şükela:  tümü | bugün
 • yeryüzündeki en güzel kızlar oldukları şüphe götürmez gerçektir. güzelliklerini türk ve slav ırklarının karışımı olmalarından alırlar. sarışın değillerdir; koyu renk saçları, bembeyaz tenleri vardır; boyları ise bir erkeğin yanında çirkin duracak, "oha, ıyyk" denecek kadar uzun olmayan, ideal uzunluktadır. vücutları ince yapılıdır, uzun bacaklarının yanında kocaman sarkık göğüslü ve büyük popolu değillerdir. daha kuzeydeki kapkalın belli hemcinslerinin tersine belleri incedir. bunu belki de alkolü abartmamalarına borçludurlar.

  şüphesiz, balkan kızlarının en çok arzulanan kadın tipi olması sadece güzelliklerine indirgenemez. güzelliklerinin yanında sadakatleri, evlerine ve eşlerine bağlılıklarıyla da bilinirler. çocuklarına çok iyi bakarlar. kocası temizlikçi veya çocuk bakıcısı tutmak isteyince yemek yapmayı unutmayan, çocuklarının bakımını elden bırakmayan kadınlar ve "ben evlenince de yemek yapmayacağım ki, yumurta kırmayı bile öğrenmeme gerek yok" demeyen kızlar yoğun olarak bu gruptan çıkar.

  yıllarca sefalet içinde yaşadıkları halde ülkelerinden kaçmaya çalıştıkları veya fahişelik yaptıkları görülmemiştir. yine kuzey ülkelerindeki hemcinslerinin tersine bütün gün sivri burun yüksek topuklu ayakkabı giyip göt göbek açıkta gezmezler.

  bosna hersek, sırbistan-karadağ, makedonya, bulgaristan, yunanistan ve türkiye'de yaşarlar. ilk dördünde nüfusun tamamını oluşturmalarına karşın, diğer ikisinde azınlıktalardır ve belli bölgelerde yaşarlar. ülkemizdeki balkan kızlarına örnek olarak izmirli kızlar verilebilir, izmir savaştan sonra bomboş kalınca buraya balkanlardan gelen türkler yerleştirilmiştir.

  keşke herkese bir tane düşse, ama gel gelelim sayıları az, çok çok az...
 • (bkz: mori)
  hatta (bkz: ayde mori)
 • an itibariyle bulgaristan'da ikamet eden bir insan evladi olarak kolaylikla soyleyebilirim ki turk cinsdaslarindan hic bir fazlalari bulunmayan kizlardir. ha yok mu arada cok guzelleri, evet var ama turk kizlari arasinda da ayni oranda bombalara rastlamak mumkun. o yuzden cok heveslenmeyin buralara gelirken uzulursunuz...
 • eğri oturup doğru konuşalım; slav türdeşlerinin eline su dökemeyecek kara kuru kızlardır büyük çoğunluğu (evet efendim karış karış gezdim gördüm)..
  mesele en boy veya huy suy ise de insanın her yerde her çeşidi var, arayan bulur..
 • yakıni,yakınen denk geldiğim hiçbirisi çirkin, çekici olmayan olmayandır. elf gibidirler, burçak tenleri, buğday benleri, dalgalı saçlarıyla arwenden hallicelerdir
 • osmanlı geçmişe dayalı bir kökene sahip olunduğu için memleketimiz erkek ahalisince tanışıldıktan sonra sanki bu "biz bir zamanlar aynı toparkların evladıydık" ilişkisine dayanarak daha kolay ilişki kurulacağı sanılan kızlar.
 • eğer osmanlı padişahı olsaydım, tüm balkanları anadolu'ya taşırdım dememe sebep olacak kadar güzel kızlardır.. belki slavlarla italyanların-latinlerin muhteşem birleşimi, belki başka bir şey.. ama bir insan neden hep aynı topraklardan insanlara aşık olur?

  hani bu işin matematiği yoktu, valla anlamadım ben..
 • en güzel kızları içinde bulunduran ırk.