şükela:  tümü | bugün
 • yeryüzündeki en güzel kızlar oldukları şüphe götürmez gerçektir. güzelliklerini türk ve slav ırklarının karışımı olmalarından alırlar. sarışın değillerdir; koyu renk saçları, bembeyaz tenleri vardır; boyları ise bir erkeğin yanında çirkin duracak, "oha, ıyyk" denecek kadar uzun olmayan, ideal uzunluktadır. vücutları ince yapılıdır, uzun bacaklarının yanında kocaman sarkık göğüslü ve büyük popolu değillerdir. daha kuzeydeki kapkalın belli hemcinslerinin tersine belleri incedir. bunu belki de alkolü abartmamalarına borçludurlar.

  şüphesiz, balkan kızlarının en çok arzulanan kadın tipi olması sadece güzelliklerine indirgenemez. güzelliklerinin yanında sadakatleri, evlerine ve eşlerine bağlılıklarıyla da bilinirler. çocuklarına çok iyi bakarlar. kocası temizlikçi veya çocuk bakıcısı tutmak isteyince yemek yapmayı unutmayan, çocuklarının bakımını elden bırakmayan kadınlar ve "ben evlenince de yemek yapmayacağım ki, yumurta kırmayı bile öğrenmeme gerek yok" demeyen kızlar yoğun olarak bu gruptan çıkar.

  yıllarca sefalet içinde yaşadıkları halde ülkelerinden kaçmaya çalıştıkları veya fahişelik yaptıkları görülmemiştir. yine kuzey ülkelerindeki hemcinslerinin tersine bütün gün sivri burun yüksek topuklu ayakkabı giyip göt göbek açıkta gezmezler.

  bosna hersek, sırbistan-karadağ, makedonya, bulgaristan, yunanistan ve türkiye'de yaşarlar. ilk dördünde nüfusun tamamını oluşturmalarına karşın, diğer ikisinde azınlıktalardır ve belli bölgelerde yaşarlar. ülkemizdeki balkan kızlarına örnek olarak izmirli kızlar verilebilir, izmir savaştan sonra bomboş kalınca buraya balkanlardan gelen türkler yerleştirilmiştir.

  keşke herkese bir tane düşse, ama gel gelelim sayıları az, çok çok az...
 • (bkz: mori)
  hatta (bkz: ayde mori)
 • an itibariyle bulgaristan'da ikamet eden bir insan evladi olarak kolaylikla soyleyebilirim ki turk cinsdaslarindan hic bir fazlalari bulunmayan kizlardir. ha yok mu arada cok guzelleri, evet var ama turk kizlari arasinda da ayni oranda bombalara rastlamak mumkun. o yuzden cok heveslenmeyin buralara gelirken uzulursunuz...
 • osmanlı geçmişe dayalı bir kökene sahip olunduğu için memleketimiz erkek ahalisince tanışıldıktan sonra sanki bu "biz bir zamanlar aynı toparkların evladıydık" ilişkisine dayanarak daha kolay ilişki kurulacağı sanılan kızlar.
 • eğer osmanlı padişahı olsaydım, tüm balkanları anadolu'ya taşırdım dememe sebep olacak kadar güzel kızlardır.. belki slavlarla italyanların-latinlerin muhteşem birleşimi, belki başka bir şey.. ama bir insan neden hep aynı topraklardan insanlara aşık olur?

  hani bu işin matematiği yoktu, valla anlamadım ben..
 • en güzel kızları içinde bulunduran ırk.
 • eski yugoslavya'yı ve çevresini kapsayan toprakların kızlarıdır. her insan elbette ki eşittir ve şüphesiz her insanın ırkı, toprakları, kökleri, gelenekleri kendisine güzeldir. ben boşnak asıllıyım. yani bir balkan kızıyım. annemin babası kosova'lı bir arnavut, annesi ise novi pazar'lı boşnak bir ailenin kızıydı. babamın ise yedi sülalesi sarajevo, yani saraybosna'lı. ben de balkan mix'i olarak, bu başlığa ırkımın kadınları hakkında bir entry girmek istedim. balkan kızlarının çoğu güzeller. genetik olarak çoğumuza torpil geçildiği yadsınamaz bir gerçek. balkanlar'da tercih edilmiş birçok din var ama benimde içinde bulunduğum bir çoğunluk müslüman. bu yüzden balkan kızları edepli olur. öyle başka toplumlardaki slav kızlar gibi, aşırı dejenere olamazlar. elbette genelleme yapmak doğru olmaz. ben kendi çevremdeki kadınlardan, kızlardan ve balkanlar'a gittiğimde, gözlemlemlediğim şeylere dayanarak konuşuyorum. kesinlikle çoğu bakımlı kızlardır. ben balkan kızı olup bakımsız olanını pek görmedim. bunun dışında, balkan kızları güçlü olur. en iyi örneği, srebrenitsa katliamıdır. o kadınlar ne koşullarda bebekler doğurdular, ne koşullarda onlara baktılar ve ne koşullarda ayakta kaldılar. karakterleri biraz sert olabilir. sanırım bu da genlerimizden dolayı oluyor. tersimiz pistir ona göre! şaka bir yana, gerçekten inatçı olabiliyorlar. bir şeyi isterlerse, o genelde onların oluyor. ailelerine düşkün kızlardır. en iyi arkadaşları, şüphesiz kan bağları olanlardır. anneleri, ablaları ya da erkek kardeşleridir. ben gelenekleri seven biri değilim, hatta nefret ediyorum ama balkan kızları, geleneklerini severler. aşık kızlardır. sevdalinka ezgileri gibi kadınlardır. benim annem gibi, ne yaşarsa yaşasın yıkılmamış kadınlardır. her zaman başları dik, ruhları güçlüdür. açıkçası bir balkan kızı sevdiyseniz, unutmanız zor olacaktır dostlarım.