şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray lisesi son sınıf öğrencilerinin öğle yemeklerinde her daim favori lokantaları. "ortadoğu ve balkanların en iyi lokantası" diye anılır.
  • gerek ucuzluğuyla, gerek lezzetli yemekleriyle gerek temizliğiyle gidilesi bir lokanta
  • ucuz biyer. ve de pis. ve de bayat yemek veriyo. ve de masanın altında kocaman ölü bi böcek görme ihtimaliniz her zaman var. canlılarından burda bahsetmek istemiyorum.
  • besiktas sohretler koftecisinin yaninda yer alan, her daim kalabalik, yemeklerinin lezizliginin yani sira ekonomik fiyatlariyla da dikkat ceken "self servis" esnaf lokantasi.
  • galatasaray balik pazarinin icerisinde bulunan balkan lokantasi sadece yemeklerinin degil sahiplerinden hayrettin agabeyin muhabbetinin lezzeti ile patsocularin, fast food cularin va pahali diger beyoglu lokantalarinin elinden kurtarir alir eli yuzu duzgun halis mulis ev yemeklerini hem de uygun fiyata tattirir insana. tum balik pazari esnafini orada gorup selamlayabilirsiniz. kimler gelmez ki balkan lokantasina? sahafindan tut antikacisina, konsolosluk, beyoğlu belediyesi, turkcell calisanlari ve baro uyeleri dahil renki bir yelpaze bir arada afiyetle yemek yer... cok buyuk sayilmaz ama oglen saatlerinde pek te bos yer bulunmaz.. balik pazarindaki sicak esnaf iliskileri ve samimiyeti gozlemleyebilmeniz adina karin doyurucu bir muessedir ve nereye giderseniz gidin buradaki lezzeti ve hurmeti bulamazsiniz... her yemegi lezizdir amma kadin budu kofte cacik ikilisi favorimdir. karsisindaki tursucu va pastahane ile mukemmel bir doyum ucgeni olustururlar.
  • verdiği çorba kasesinin ebatlarını ufaltması ya da daha az çorba koyması gereken,öğrenci dostu mekan.
    iç iç bitmiyor;ezogelin içinde boğulacakmış gibi hissediyor insan kendini.ana yemeğe geçmeye ne midede yer kalıyor ne de psikolojik olarak hazır olunabiliyor.
  • çok yakında büyükparmakkapı sokakta yeni bir şubesi daha açılacak olan lokanta.
  • bu akşam tesadüfen keşfettiğim büyükparmakkapı sokakta bulunan şubesi ucuzluğu, temizliği ve yemeklerinin lezzetiyle şaşırtmıştır. 8 tl verip çorbası ve tatlısıyla dört başı mamur bir yemek yiyince zaman duygusunu yitiriyor insan, geçmişe gönderilmiş anadan üryan terminatör misali "hangi yıldayız?" diye sorası geliyor...