şükela:  tümü | bugün
  • kıyamet alemetlerinden olması muhtemel hava dalgası.
  • küresel ısınmanın yol açtığı mevsim değişiklikleri sonunda hava durumu klişeleri arasında yerini alabilecek tamlama. balkanlardan gelen soğuk hava dalgasına alışmış bir millet olarak yadırgayabiliriz başlarda, ama bunu da kabulleniriz. küresel ısınma ne de olsa.
  • gecenin bu saatinde uyuyamamamın yegane sebebi. terden vıcık vıcık olmam, birbirine değen uzuvlarımın seri ter üretimine geçmesi tesadüf olamaz. cosmos'un suçu hiç olamaz.

son 2 saattir her türlü soğuk hava akımı gevşeyip yerini bu sıcak hava dalgasına bıraktığından beri yatak fırın gelmeye başladı. ben ise kendimi kır pidesi zannetmeye başladım. titreyip kendime gelme çabalarımsa sonuçsuz kaldı. azıcık titresem her yanımdan ter boşaldı. annem "ne oluyor oğlum" derken gözleri dolu doluydu. yastıkla balkona iltica etmeye yeltendim. gece vakti üzerime karıncalar koloni kurar, akrep gelir olmadık yerden sokar endişeleri mis gibi fikrime set çekti. bizim balkonda ne karınca, ne akrep var ama kırk yılın başı balkona yatmaya çıkarım, envai çeşit hayvanat bizim balkona çıkarma yapar, boylu boyunca yatan bu naçiz bedene saldırır kesin. kirlenmiş bir şekilde uyanmak da var işin ucunda. galiba en iyisi balkanlardan gelen hava dalgası ile dalga geçmeyi bırakıp ona itaat etmek. ter bezlerimle elimi yüzümü silmeyi sürdürmek.
  • yolunu şaşırmıştır yolunu. yoksa balkanlarda ne işi var ulan sıcak havanın?