• kışın kars, ağrı ve kuzeyinde tadına bakıldığında dili anı olarak saklayan gereç.
  • bu aralar canımı sıkıyor. yatağımda oturunca şehir manzarasını kesiyor. canımı sıkacak onca derdim varken kafayı boş şeylere takıp unutmak istiyorum belki yoksa derdimi sey yapayım yani.
  • boyaması eğlenceli bir aktivitedir. antipas + boya ile uğraşmamak için direkt antipaslı yağlı boya ile boyayabilirsiniz. boyarken henüz boya yaşken gözüken çizgileri dert edip de boyayı bolca bocalamayın. o çizgiler kayboluyor. boyayı bocalarsanız çirkin bir dalgalanmaya sebep olursunuz.

eski boyada kalkmalar varsa spatulayla kazıyıp direkt pas üzerine antipaslı yağlı boyayı uygulayabilirsiniz. zımpara yapmaya gerek yoktur. ilk katı güzel yaparsanız ikinci kata da ihtiyaç duymazsınız. (kazıdığınız yerleri boya kısmen kuruduktan sonra bir kat daha vurursanız çukur görüntüsünü önlersiniz.) gazete sermeyi unutmayın, mermerleri batırmayın. (amazon'un bol bol gönderdiği paket kağıtları da güzel iş görüyor.)

tam kapanma sırasında yapacaktım ancak erteleyip durdum. dün ilk balkondan başladım. yarın 1 büyük 1 küçük balkonu bitirirsem işi yarılamış olurum. ben bu tip yuvarlak fırça kullanıyorum siz dilediğiniz fırça modelini kullanabilirsiniz. rulo kullanmanızı önermem bence işi zorlaştırıyor.

ek olarak bir tespit yumurtlayayım; balkon demiri tadını bilmeyenler 1990 sonrası doğmuşlardır...
  • dış kapının mandalının biricik evladı. babasının yolundan gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap