şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: lost bullet)
  (bkz: kayıp kurşun)
  (bkz: kayıp mermi)
  (bkz: netflix)

  2020 fransız-netflix-renault ortak yapımı film.
 • başrolde 2000 motor turbo beslemeli renault 21'in olduğu fransız malı polisiye/macera tandanslı netflix filmi.

  --- spoiler ---

  soygun amacıyla otomobilleri dönüştüren, enselendikten sonra benzer suçlara karışmış çetelerin yakalanması için polis araçlarını dönüştüren bir motor ustası etrafında dönüyor işler ama kırmızı, klasik, değişensiz çıtır boyalı bir reno 21 var ki dillere destan.
  --- spoiler ---
 • ingilizce ismi “lost bullet” olan bir fransız yapımı netflix filmi.

  işten doğru clio aracımla dönerken eve girmeden bir adana dürüm takviyesi alıp öyle açayım diyordum netflix şeysimi.
  öyle de oldu hemen ana menüde bu filmi gördüm kısa bir fragman ile verdim coşkuyu.

  --- spoiler ---

  kıçı kırık bir clio ile üst üste dört betonu delen çirkin bir kaçıkla başlıyor zaten.
  bu çirkin herif, filmin başrol oyuncusu
  --- spoiler ---

  film sanırım gerçekten renault sponsorluğunda yapılmış sanırım.
  arada bir iki peugeot ve bmw görülmesi höh dememe engel olmuştu.
  aksiyon bazında tam beklentimi karşılamasa da filmin izlenirliği var yine.

  --- spoiler ---

  film tamamen bir kötü polis üzerinde işlenmiş
  girişteki çirkin, kaçık mahkum ise kötü (!) becerileriyle iyi polislere yardımcı oluyor ve
  finali ise beklenildiği gibi gerçekleşmiyor.
  --- spoiler ---
 • klasik amerikan filmi senaryosuna sahip fransız yapımı film.

  --- spoiler ---
  uyuşturucu kaçakçılığına yardım eden yozlaşmış polisler ve buna karşı koymaya çalışan, özel izinle içerden çıkmış bir hükümlünün maceraları.
  --- spoiler ---
 • bizde de renault 21 manager vardı eskiden ama bu kadar asil değildi.

  bu fransızlar ne kadar da araba parçalamayı seviyor arkadaş. arabalar da geçen milenyumdan kalma megane 1 clio 2 falan. 250 euro'yu geçmez. taxi serisinde de böyleydi hatırlarsanız. her neyse filme gelelim.

  --- spoiler ---

  başrolde araba ustamız var adı lino aşmış biri. fiziksel olarak güçlendirdiği clio 2 ile duvarı yıkıp mücevher dükkanı soyacakken yakalanıyor hemen hapise. organize suçlar masası başkomseri charas adında bir polis var. charas'ın baba yadigarı jilet gibi 2000 cc renault 21'i var filmin başrol arabası. lino'ya emniyet arabalarını güçlendir bizim himayemize gir diyor. daha sonra lino'nun kardeşi var. organize çeteyle yatıp kalkıyor. charas, lino'ya diyor ki gel kardeşini kurtaralım. kardeşini kurtarmak için gittiği yerde, charas'a gıcık olup ekibe lider olmak isteyen polis var adı areski. areski de bu çeteyle birlikte iş tutup çetelerden pay alıyor. yozlaşmış bir cins anlayacağınız.

  areski çıkan arbededen sonra renault 21'in içindeki charas'ı tek mermiyle öldürüyor. mermi aracın gösterge paneline saplanıyor kimse farkında değil. areski çeteye aracı yok edin kanıt bırakmayın talimatı veriyor. çete de aynı kasa fakat başka arabayı yakarak areski'ye yediriyor. heralde arabaya kıyamadılar.

  areski bütün ihaleyi lino'ya yıkıyor. lino'nun tek çıkış yolu başka bir polis olan julia. lino julia'ya cinayeti areski'nin işlediğini söylese de pek inandıramıyor. julia daha sonra ustanın bu araba charas'ın değil demesiyle ikna oluyor. areski julia'ya şantaj yapıyor.

  lino bir şekilde charas'ın saklanan arabasını kardeşinin yardımıyla buluyor ama kardeşi areski'nin ortağı marco tarafından öldürülüyor. areski delleniyor fıttırıyor. lino'yu bir şekilde durdurması lazım. lino arabayı sağlamlaştırıp önüne kanca takıyor ve araba filmlerinin sıradışı ve akılalmaz absürd sahnelerinden biri ortaya çıkıyor. lino, önüne canavar kancası taktığı renault 21 ile polis aracı 2007 mondeo'nun arka aksını parçalıyor. areski lino'yu durdurmak için barikat kuruyor. lino barikatı mondeo aracı kendine kalkan gibi kullanarak aşıyor.

  lino suçsuzluğunu emniyet müdürü moss'a aracı teslim ederek kanıtlıyor.

  --- spoiler ---

  edit : imla.
 • netflix'teki sadece kırmızı bir araba kapısının gözüktüğü posterinde kapı kolundan tanıyıp "renault 21 la bu" diyerek açtığım ve pişman olmadığım, yıllar sonra taxi vibe'ı vermiş güzel fransız filmi. her sahnesinde ayrı bir mantık hatası var ama rahatsız etmiyor, gayet sürükleyici. fransızların klasik kendi polisiyle daşak geçme ve bol bol polis arabası haşat etme sahneleri beklentimi fazlasıyla karşıladı. mad max modifiyeli 21 turbo'da da sağlam merch potansiyeli var, sequel bekliyoruz.
 • 2020 yılı, fransız yapımı çerezlik polisiye-aksiyon-suç filmidir.

  --- spoiler ---

  kilit yuvası renault 21 , anahtarı bir adet kullanılmış mermi, çilingiri belalı bir oto ustası/soyguncu olan filmdir. hikaye örgüsü büyük oranda tahmin edilebilir olmakla birlikte, sonu açık bırakılarak to be continued denilmiştir. fransız usulü hızlı ve öfkeli serisi yolda diye düşündürdü. devam filmi ne zaman gelecek şimdilik belirsiz.

  --- spoiler ---
 • braquo'dan aşina olup,oldukça sevdiğim bir oyuncu haline gelen nicolas duvauchelle için açıp izlediğim,90 dakikamı verdiğim için beni pişman etmeyen fransız yapımı netflix filmi
 • izlerken tam sıkılacağım derkene izleyiciyi ha bire aksiyona boğan film.

  ha tabi ki fransız filmi, oyunculuklarda sadece rütbeli dedektif abla moss ve rütbesiz polis abla julia biraz acemi kalmış. belki rolleri azdı, ondandır.

  filmde maslak atatürk sanayide modifiye edilmiş 2000 model renault 21 tadı var. izledim, pişman olmadım.
 • güzel film.

  başladığı andan itibaren aksiyon dolu, gereksiz duraksamalar yok. kesinlikle aksiyon sevenlerin aksiyona doyacağı bir film olmuş.

  özellikle altyazı çevirisini yapan arkadaşı tebrik ederim. türkçe ile mot-a-mot çeviri budur; muhteşemdi.

  10/8.