• netflix'teki sadece kırmızı bir araba kapısının gözüktüğü posterinde kapı kolundan tanıyıp "renault 21 la bu" diyerek açtığım ve pişman olmadığım, yıllar sonra taxi vibe'ı vermiş güzel fransız filmi. her sahnesinde ayrı bir mantık hatası var ama rahatsız etmiyor, gayet sürükleyici. fransızların klasik kendi polisiyle daşak geçme ve bol bol polis arabası haşat etme sahneleri beklentimi fazlasıyla karşıladı. mad max modifiyeli 21 turbo'da da sağlam merch potansiyeli var, sequel bekliyoruz.
  • güzel film.

başladığı andan itibaren aksiyon dolu, gereksiz duraksamalar yok. kesinlikle aksiyon sevenlerin aksiyona doyacağı bir film olmuş.

özellikle altyazı çevirisini yapan arkadaşı tebrik ederim. türkçe ile mot-a-mot çeviri budur; muhteşemdi.

10/8.
  • 2020 yılı, fransız yapımı çerezlik polisiye-aksiyon-suç filmidir.

--- spoiler ---

kilit yuvası renault 21 , anahtarı bir adet kullanılmış mermi, çilingiri belalı bir oto ustası/soyguncu olan filmdir. hikaye örgüsü büyük oranda tahmin edilebilir olmakla birlikte, sonu açık bırakılarak to be continued denilmiştir. fransız usulü hızlı ve öfkeli serisi yolda diye düşündürdü. devam filmi ne zaman gelecek şimdilik belirsiz.

--- spoiler ---
  • (bkz: lost bullet)
    (bkz: kayıp kurşun)
    (bkz: kayıp mermi)
    (bkz: netflix)

2020 fransız-netflix-renault ortak yapımı film.
  • izlerken tam sıkılacağım derkene izleyiciyi ha bire aksiyona boğan film.

ha tabi ki fransız filmi, oyunculuklarda sadece rütbeli dedektif abla moss ve rütbesiz polis abla julia biraz acemi kalmış. belki rolleri azdı, ondandır.

filmde maslak atatürk sanayide modifiye edilmiş 2000 model renault 21 tadı var. izledim, pişman olmadım.
  • artık netflixte film bulamıyoruz derken karşımıza ilaç gibi çıkan film.

filme bayıldım, ben film izlerken genelde başka işlerle uğraşan manitam bile elinden telefonu bıraktı, izledi. üstelik öyle yok uçaktan düşme yok barajdan aşağı sürmek gibi ütopik zırvalarda yok. gözünüz fransız arabasına doyuyor film boyunca.

üstelik ramzy bedia ve alban lenoir gibi deneyimli adamlar oynuyor.

bu arada fransızlar bu hız ve yarış filmlerini güzel yapıyorlar. (bkz: taxi)

edit: imla
  • fransızlar kendi jason statham ını bulmuşlar..
    adam o kadar dayak yedi.. yine bi şey olmadı..
    o polis merkezindeki sahne neydi öyle...
  • başrol oyuncusu tip olarak ya da enerji olarak bir türlü beni çekmese de;
    az cgi'lı, aksiyon severler için harika vakit geçirmelik mükemmel film. derinlik yok, derinlik beklemeyin tabi.

hayatımda gördüğüm seksapeli en yüksek zenci ablayla tanışmış oldum bu film ile.
    8/10 veriyorum.
  • özellikle arabalı aksiyon filmi nasıl olur? bize ders gibi anlatan film. tempo yüksek, aksiyon sahneleri özellikle arabalı kısımlar birinci sınıf ve konu özgün her yönüyle filmin cezbeden tarafı mevcut aynı zamanda oyuncular iyi seçilmiş ve oyunculuklar da son derece başarılı. renault 21, clio gibi normal arabaları başrolde görmek ise ayrı bir keyif.
  • eski usül denebilecek polisiye film.

cgi yok ya da dikkat çekmeyecek düzeyde kullanılmış.

başrolde çakma belmondo diyebileceğim bir eleman var.

yapay duran bazı oyunculuklar dışında bir tutam a takımı, bir tutam mad max, bir tutam taxi (luc besson) karışımı fena olmamış.

mantık hataları rahatsız etse de, bir şekilde izlettiriyor kendini.

hatta;

--- spoiler ---

çakma belmondo nun bir karakol dolusu polise dayak atıp, kaçtığı sahnede "hadi len" dedirtese de, yine de izlettiriyor kendini, enteresan şekilde.

--- spoiler ---

renault mevzusundan dolayı benim gibi yakınlık hissetmeniz de mümkün.

olası bir ikinci filme açık kapı da bırakılmış.

seyretmeden önce kararsız kaldım ancak hiç fena değildi bence.

7/10
hesabın var mı? giriş yap