• boğaz balgamına harika gelen içecektir. bugün de bunu keşfettim.
  • içine zencefil ve viski de eklendiği taktirde hot toddy diye anılan mücizevi gırltak tedavisine dönüşecek karışımdır.

diğer türlü etsiz çiğ köfteye benzer.

eksper notu; viski derecesine yaptığınız ayarla o hasta olup da içki içemediğinize üzüldüğünüz önemli geceleri kurtarabilirsiniz. (şekil 1a; yılbaşında hasta olup hot toddy ile günü kurtarmam)
  • içerisine nane aromasıda eklenince benim gibi sıcak içecek anlayışı sadece türk kahvesi ve çay olan biri için bile efsane bir içecek olur.birkaç kış evvel saraybosnada bi kafede oturup ısınmaya çalışırken çay istediğimde beklediğimin dışında bir şey olarak nitelendirdiğim ama tadına baktığımda bayıldığım bişey çıktı karşıma.o gün vaktim varken ordan almadığım için hala pişmanım hala arıyorum o naneli ballı limonlu çayı (bkz: aranıp da bulunamayan şeyler)
  • içerisine nane karabiber falan da katınca önünüzde yemek kaşığı belirir artık. adeta uzay aşuresi olmuştur.
    çay ulan bu. bal limon viski derken adamlar bildiğin kokteyl yaratmışlar.
  • (bkz: kirkor merdinyan)

kirkor ağbi, soğuk bir kış günü yine geleceğiz anabala han'a biz. üç kişi içeceğiz bu sefer ballı limonlu çayı. belki saygıdeğer kızınız da bize katılır, dördümüz çayla içimizi muhabbetle gönlümüzü ısıtırız.
hesabın var mı? giriş yap