şükela:  tümü | bugün soru sor
 • balparmak firması tarafından çıkartılmış, %60 bal, %20 fındık ve kalanında bitkisel yağ (ayçiçek, palm yağı), tahin, süt tozu, vanilya gibi malzemeler bulunan ballı fındıklı ezmesi. nutellacılar elin italyanlarına tapa dursun, menşei türkiye olan ballı mix'in içinde şeker yerine bal kullanılmış. süper enerji için spor öncesi yenilebilir.

  beni rahatsız eden bir kaç sıkıntı; palm yağı ve mix kelimesinin kullanılması. bal gibi de 'miks' ya da 'ballı karışım' gibi bir türkçe ifade kullanılabilirmiş. menşei türk olan bir ürünün en azından türkiye pazarında türkçe kullanılarak piyasaya sürülmesi güzel olurdu.
 • palm yağını sırf parantezin içinde, dışında yer aldığı için ayçiçek yağı ya da muadilinin başka adı zannedip yazımına takılmış enteresan takipçileri olan ürün.

  palm yağı hem bünyenizi hem de dünya gezegenini sikip atmakta olan, zararlı bir yağdır.

  tüm hazır tüketim ürünlerinde tercih edilmesinin nedeni ucuz oluşu * ve içerisine katıldığı şeyi uzun süreli aynı formda tutabilmesidir.

  o verilen bkz'a tıklamaktan tırsmayınız, ne boktan bir şey olduğunu biraz okuyunuz...
 • damak zevki kişiden kişiye değişiklik gösterse de,

  hayatımda yediğim en lezzetsiz gıdaydı. çevremde beğenen yok, bir alıp ikinciyi deneyen varsa söylesin.

  edit: twitter'da arattım. beğenenler varmış. reklam değilse ilginç. damak zevki işte.
 • valla başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim ürün.
 • ancak ambalajı okuyunca fındık ezmesi içerdiğini anladığım; ballı, fındık ezmeli * karışım.
 • yeni paketlerinin içindekiler kısmında ayçicek yağı dışında başka bir yağ (örn: palm) yoktur.
  fındık oranı %21 olmuştur. gerçek süttozu olduğu için diğer çakma süt tozlarından veya doğal olmayan vanilya kullanılan ürünlerle karıştırmayınız.

  atom gibi maşşallah 3 kaşık çakınca bisiklet koşu allah ne verdiyse hocam.
 • bugün ilk defa görüp aldım. aslında diyetteyim ama ara sıra ödüllendirmek lazım vücudu. şimdi tadına bir bakayım dedim. iki dilim ekmekle kavanozun üçte biri gitti. çok beğendim. arada bir alın da piyasadan çekmesinler. memlekette şekersiz gıda yok denecek kadar az. şekersiz içecek ise neredeyse hiç yok. bu tip girişimler başarılı olmak zorunda.