şükela:  tümü | bugün
  • ballı süt bu dünyada keşfedilmiş en harikulede içecektir kanaatimce. böyle boğazınızdan yumuşak yumuşak iner, midede takla atar, sonra hiç hissettirmeden kana karışır, kedi seven kız çocuğu kadar toz pembe görür insan dünyayı. öyle muhteşemdir ki, bu içeceğin arının ağzıyla, ineğin memesinden çıkan şeylerin karışımı olduğuna inanamıyorum hala. hadi beni tamamen geç, bilmem kaç milyon kilometre (hatta ışık yılı) uzaktan yurdumuzu ziyarete gelmiş bir uzaylı canlısına içirsen bu sıvıyı, sonrada desen ki " bak kardeş bu, şu uçan şeyin kusmuğuyla (arı), şu gördüğün ot yiyen şeyin (inek) memesinden çıkan sıvının karışımıdır" adamceyiz oracıkta istifra etmez mi? etmezse şerefsizdir, şerefsiz uzaylıylada muhattap olduğun kabahat zaten, ne süt veriyosun böyle kendini bilmez organizmaya. nankörlüğün böylesini de görmedim anasını satiyim. sen adam yerine koy, ballı süt ver. yere kussun çüksüz pezevenk. orosssspu çocuğuuuu.

neyse sinirlerim bozuldu bi an. sen gel elin çorak gezegeninden. sonra bizim ballı sütü beğenme. lan sikik kaç kuruşluk adamsın ki sen. biz öğretmesek ördekle ineği ayırt edemezsin, ama lafa gelince car car öt. anasını sattığımının evladı seni. gitti mis gibi ballı süt. ölür müsün öldürür müsün. kafasına taş atsan, laf çıkar cahil türkler uzalı taşlıyor die (die another day). ohh ne güzel iş be! herif mis gibi ballı sütü döksün, biz elimiz kolumuz bağlı misafirperverlik gösterelim. yoook arkadaşım yok! ben dünyanın saflık timsali bu içeceğini elin götü açık uzaylısına aşağılatmam. kafasına taş da atarım, gerekirse gemisine kadar kovalarım da, hiç olmadı dişlerimin arasından "tıssskk" şeklinde tükürürüm suratına. onurumu çiğnetmem yani.

ulan bir kere misafirliğe gelmiş adamsın, ne o öle yüz ekşitmek, yere kusmak falan. ne verildiyse nezaketen de olsa tüketeceksin. uzaylı olmuşsun ama adam olamamışsın derim ben ancak bu şekil birine. hadi sütü geçtik diyelim. geçilmez ya hani, biz yine büyüklüğümüzü yapalım. koskoca gezegenimiz var anasını satiim. peki balın neyini beyenmedin lan, heeee heeea!. bilmem kaç tane arının alnından ter akıyor o balı üretecem diye amına koduğumun şoparı. o arılar birlik olup sizin gezegene kadar uçsa, senin o yeşil götünü sokup sokup şişirseler iyi mi olur lan. konuşsana lan ibne.

ama yine söylüyorum bizde kabahat. daha en başında ahanda uzaylı nidalarıyla, elde ayakta ne varsa girişeceksin, bak bir daha yapıyorlar mı. yüz verdikçe yok bunu sevmedim, yok bu çay açık olmuş, yok çiğköftenin acısı az, konuşur bunlar. hatta biraz ipleri ellerine ver, yarın öbür gün işkale bile gelirler, taş taş üstünde koymazlar alimallah. o nedenle vereceksin bunların eline kuru ekmeği kemirteceksin. "yemekleriniz de çok güzelmiş abi" dedirtene kadar da mustafa topaloğlunden "taktım" isimli şarkıyı dinleteceksin. başka türlü tillahı gelse adam edemez bu karaktersizleri.

zaten kolpa oldukları yerlerinde duramayışlarından belli. ne kalkıp geliyosun onca yolu bok mu var burada. otur oturduğun yerde, bi ocakbaşı falan aç, evlen çoluğa çocuğa karış di mi. ama yok kurt var bunların kıçında. illa yapacak o tencere kapağı gibi aleti, binip gezecek o gezegen senin, bu yıldız benim. adam gibi bir yerleşik hayat yaşiyim demek içlerinden gelmiyo pezevenklerin. geldikleri yer nasıl tiksinç bir yer artık siz düşünün. adam ordan kaçmak için ışık hızında giden araç icat ediyor. bu herif tabi şaşırır ineğe de arıya da.

lan şimdi ben böyle düşününce üzüldüm ya bu çocukların haline. cehalet kötü şey sonuçta. imkanları olsa onlarda öğrenmek istemez mi balı sütü falan. isterler tabi. çık çık çık yazık ya hakkatten...

haydi uzaylılar okula kampanyasına siz de destek olun
    hesap numarası: 55527189899 (ziraat bankası eminönü şubesi)
  • bağırsakların "blurp gurp bshhhhrrrr" , ağzın "açılın ve tuvaleti hemen boşaltın" demesine neden olması muhtemel karışım. götün ne diyeceğini varın siz tahmin edin. ehe şaka tabi göt hiç konuşur mu?!?!
  • anneyle özdeşleşendir. küçükken annemin yaptığı ballı sütü annem görmeden lavaboya dökmüştüm (yalnızca bir kere yaptım bunu). daha sonra da hiçbir şey olmamış gibi yatağıma geçmiştim. daha sonra annem yanıma gelip beni öpmüş, "aferin aslan oğluma, ne güzel de içmiş sütünü" demişti. her hatırlayışımda gözlerim dolar ve o sütü lavaboya dökmüş olduğum için kendime kızarım.
  • adama uykusunda entry yazdırıyor sanırım, çılgın bir içecek.
  • süt kaynar seviyeye gelecek şekilde ısıtılır, sonra içine bir tatlı kaşığı bal atılıp bir 5 dakika kadar bekletilip hafif soğutulur ve bu şekilde mükemmel bir tat elde edilir. mümkünse bütün bu işlemler anneye yaptırtılır, hatta sabaha karşı 4 sularında annenizin sizi en tatlı uykunuzdan uyandırıp elinize tutuşturduğu bir fincan sıcak ballı sütün * verdiği o tokluk hissini başka hiç bir içecekte bulamazsınız. ayrıca sabaha kadar keyifli bir uyku çekmenizi de sağlar.
  • anneyi özletendir.

gecenin bi' körü hastalık bahane edilip anne aranır, konuşulur uzun uzun. sonra ağız dışında heryerden çıkabilecek olan sesle anneye duygu sömürüsü yapılır. içilecek ilaçlar not edilir. sonra anneden öğüt gelir "ilacı milacı boşver koca bi' bardak ballı süt kaynat iç, bi' şeyin kalmaz!". gelse de yapsa.
  • uyumadan önce içmesi ayrı bir keyif olan, balla sütü karıştırıp ısıtmak suretiyle yapılan muhteşem içecek. özellikle kış gecelerinde* tadından yenmez..
  • hastayken icilmesi durumunda birden insanin kendini zinde hissetmesini saglayacak feci guzel icecek. yapimi da kolaydir bir corba kasigi bal sutun icine konulur. sonra icilir. afiyet olsun.
  • ne kadar doğru bilmiyorum ama direk çok sıcak, kaynar sütün içine koymak pek yararlı değilmiş. ılık-sıcak süte konmalıymış. neden olduğunu hatırlar ya da bulursam yazarım. hatırlayınca yazsaydın derseniz, o zamana kadar kaynar süte konmuş tüm o balların mesulüyetini kabul edemezdim. ehü.
  • grip olmaya yüz tutmuş bünyenin hırıl hırıl olan boğazlara iyi gelmesi için ihtiyaç duyduğu karışımdır. içip, sıcacık yatakta uyumak gerekir.