şükela:  tümü | bugün
  • 50 maçta 51 gol 22 asisti bugün hüseyin diye bir futbolcu yapsa ödülü ona vermeliler diye kendini paralayacak adamlar sırf messi nefretinden ödülü van dijk almalı diye yırtınıyor. eğer messi alırsa hırsızmış bir de bak sen. adam la liga'da en yakın rakibine 15 gol fark atarak gol kralı olmuş + asist kralı olmuş, şampiyonlar ligi'nde en yakın rakibine 4 gol fark atarak gol kralı olmuş ama ödül messi'ye verilirse hırsızmış :) neyse ki ödülü bu hıyarağaları vermiyor. modric'te yapılan hata bir daha tekrar etmeyecektir. o ödülü böyle hayvanlar gibi oynayan bir hücum oyuncusu olmadığı gün bir stopere verirler meraklanmayın.

geçen yıl neredeydiniz diyenlere ödülü ronaldo'nun hakettiğini yazdığım yazıyı yapıştırayım: (bkz: #83975648)
  • o değil de lewandowski 5 senedir 40+ gol atıyor her sezon. hadi tamam ödülü almıyor da adı bile geçmiyor la. ne şanssız bir döneme denk geldi belli değil.
  • bence en ilginç ve messi'nin kazanmasının niye doğru olduğunu gösteren en önemli nokta ilk 30 içerisinde messi'den başka barcelona'dan bir tek ter stegen'in olması. (evet, griezmann ve de jong da varlar ancak sonuçta bu sezon geldiler.)

misal liverpool'dan 4 oyuncu ilk 10'da, 10-30 arası da 3 oyuncu daha var. yani bir açıdan messi'nin istatistikleri bireysel açıdan ne kadar üst düzey ve takımdan ayrı bir performans ortaya koyduğunu gösteriyor, ancak liverpool'lu futbolcular belki başka bir takımda, başka bir hocanın altında bu performansı sergileyemezlerdi. ben açıklanan bu sonuçlarda hem messi'nin hem klopp'un muhteşemliğini görüyorum açıkçası.
  • la liga dışında başarı sağlamayan messi ödülü almamalıdır denmiş. messi nefretini anlayamıyorum ancak bu nefretin beyni durdurmasını hiç anlamıyorum. premier lig ile beraber dünyanın en büyük iki liginden birinde açık farkla gol ve asist kralı olmuş. üstüne bir de şampiyonlar ligi var. orada da gol kralı olmuş. başka nerede gol kralı olmasını bekliyorsunuz adamın? ispanya liginde oynarken ingiltere'de, şampiyonlar ligi'nde oynarken uefa avrupa ligi'nde falan mı? nba sayı kralı olmasını mı bekliyorsunuz bu adama hakkını vermek için.
    kesinlikle ödülü en çok hak eden oyuncudur.
    edit: hak ettiğini almıştır.
  • fabio cannavaro da defanstı ama ödülü aldığı sene dünya kupası kaldırmıştı ve insanüstü bir performans sergilemişti hatırlayın. messi’den çalım yememek için 17 metre öteden markaj yapan van dijk iyidir, hojdur ama ferdinand misali dönem oyuncusudur.

geçen sezon 70 gole direkt katkı sağlamış messi dibine kadar haketmiştir ödülü.

olur da van dijk’a giderse büyük skandal.
  • falcao'ya verilmeliydi. 2019'un balonu benim gözümde falcao'dur.
  • sataşmak huyum değildir ama günümüz futbolunda savunmacıların sadece rakibin oyununu bozduğunu sananları ortaya çıkarmış ödül.
  • aga bu ödül neye göre veriliyor? yeteneğe göre veriliyorsa niye geçen sezon modrice verdiniz? ha diyorsanız ki hayır başarıya göre veriliyor ulan o zaman niye bu sene messiye verdiniz?
  • van dijk kazansa messi alkışlar..
    messi kazansa van dijk alkışlar..
    ronaldo denen egoist, kendini beğenmiş ise kendisi dışında hiç kimseyi alkışlamaz.

ronaldo severler, onun bu yönü kendiniz de var mı? ceplerinize bir bakın.
  • ulan bu ödül real madrid’e tek başına şampiyonlar ligi kazandıran ramos’a verilmedi, van dijk’e mi verilecekti amk?