şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkeyi azıcık tanıyorsam hemen balon balığı yetiştiriciliğine girişecek insanlar var
  • yakında balon balığı çiftliklerinin kurulacağının göstergesidir. kim uğraşacak yakalamayla.
    (bkz: kobra etkisi)
  • balon balığı üretim çiftliği kurarak parayı kırmayı hedefleyenler için kaçırılmaz bir fırsat olacaktır.

(bkz: kobra etkisi)
  • sevindirici haber.
    şöyle ki bu şerefsiz hayvan bulduğu herşeyi yediği için şu an akdeniz ve ege florasına ciddi zararlar vermeye başladı.
    ve doğal düşmanı olmadığı için sürekli çoğalıyor.umarım bir işe yarar.
  • balon balıklarından cevabın gecikmediği haberdir.

(bkz: topunuz gelin amk)
  • konuyu bilmeyen her başlığa espri kasmak için girenler damlamış yine.
    akdeniz'de hem balık popülasyonunu mahveden, hem balıkçılığı bitirme, hem çevre ve insanlara zarar vermesi açısından, şuan çok büyük bir tehlike haline gelmiştir. hükümetin bu tarz şeylere tepkisi "onu da allah yaratmış yapacak bir şey yok" şeklinde olurdu, ilk defa beni şaşırttılar. kesinlikle destek olmalıyız bu olaya, balıkçıları da bu konuda teşvik etmeliyiz, yoksa çok yakın bir zamanda artık kontrol edilemeyecek bir boyuta gelecek.

kaynak
  • olumlu ve doğru bir karar. bilip bilmeden bir şeyi de eleştirmeyin sürü psikolojisi sahibi yazarlar. akdeniz’de bu balıklar son yıllarda önemli sıkıntılara sebep oluyor, küçük bir çocuğun parmağını koparmışlığı bile var. parasal teşvik bu türün avlanması ve popülasyonunun azaltılması yönünde katkı sağlayacaktır.

edit: parmak koparma olayının haber videosu
  • balon balığı avlayacak yabancılara para verilecek yerlilere ceza kesilecek olması.
  • hayretler içindeyim.bu hükümet doğru bir (evet bir) karar verdi.
    bu başlığı ben açmıştım.ege ve akdeniz'de bu canavar balık
    popülasyonunun nasıl inanılmaz bir şekilde
    arttığını bizzat gözlemlemiş biri olarak çok sevinmiştim ancak 2 ay sonra bu kararlarından
    vazgeçmişlerdi.şimdi saray kararnamesi ile yanlıştan döndüler.

size olayin vehametini soyle anlatayim.hayatinda hic balik tutmamis biri 2-3 saatte bu cenabetten
    100 tane yakalar.normal misinayi keser atar.oltanin kancaya dogru belli bir yerden sonrasinin ince celik
    tel olmasi gerekir ki kesemesin.usenmeyin youtube'a balon baligi avi yazin ve bir kac tanesini
    seyredin.sasiracaksiniz.

ozetle cok gec kalmis ama dogru bir istir.
  • (bkz: şimdi balon balığı düşünsün)
    (bkz: coğrafya kaderdir)

bu balığın doğal düşmanı olan türleri yavruyken avlarsanız iş böyle hemen paraya döner işte.biraz akya, kuzu olsa balon malon kalmaz.