şükela:  tümü | bugün
 • s02e02'de arz-ı endam eyledi, kitaptaki tarifine cuk oturan bir halde. yaşlı ve öfkeli bir isim kendisi
 • karizma, özgüven ve yakışıklılık kelimeleriyle özetlenebilecek olan über karakter. tarkan viking kanı filmindeki ahtapottan sonra gördüğüm en karizma villaindir.
 • yanlış zamanda yanlış kararlar veren, greyjoy hanesi için bile bulunduğu yeri hak etmeyen ihtiyar. karar verme konusunda theon da babasına çekmiş anlaşılan.

  ---spoiler---

  ben bu ihtiyara nasıl kızmayayım? robert baratheon aerys targaryen'ı devirmiş. westeros her açıdan adamın arkasında, resmen tapılan birisi olmuş çıkmış. sevdiği kadın için isyan başlatıp yenilmez targeryanlar'ı bitirmiş demir tahta geçmiş. sen ne akla hizmet isyan ediyorsun be adam!? yine bir demir doğumlu olan harren the black zamanında geniş topraklara hükmetmiş ona mı özendi acaba? iyi de o zamanki harren'a ve etrafına bak bir de kendine ve çevrene. insan gücü bakımından kara krallıkları ile nasıl başa çıkabilirsin ki? zaten en fazla lannister donanmasını yakabildin, efendime söyliyeyim greyjoy rutini olan kıyıları yağmala ritüelini yerine getirdin. sonra ne oldu? donanman gitti, kardeşinin biri kayboldu, çocukların öldü, son oğlun ned stark gibi bir yarım akıllının elinde büyüdü. sen akıllandın mı? hayır, neyse ki rüzgar senin aksine doğru zamanda doğru yerde bulundu ve bu diyar bir aptal liderden daha kurtuldu.

  ---spoiler---
 • "balon mu? ne balonu?" dedirten got karakteri
 • theon'un babası. isyankar bir tavrı vardır. bu nedenle westerosta hiç sevilmez.

  --- spoiler ---

  a be balon adam olaydın da isyan çıkarmayaydın, bak şimdi ne oldu öldün gittin, oğlun da yok kızın da tahta çıkamıyor. bok ettin herşeyi.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler s06202 ---

  patlamıştır
  --- spoiler s06e02 ---
 • --- spoiler ---

  ekşi sözlük sayfası iğrenç esprilerle dolmuş demir adalar lordu (kralı). greyjoy isyanı sırasında 2 oğlunu kaybetmiş, geriye kalan tek oğlu ise (zorla) kuzeylilerin himayesine alınmıştır. joffrey waters'ın kral olduğu dönemde yeniden ayaklanmıştır. kuzeyin büyük bir kısmını istila etmiştir. ancak bu istila çok uzun sürmemiştir. bolton hanesinin kuzeyi yönetmeye başlamasıyla istila peyderpey sona ermiş ve oğlu theon hadım edilmiştir. ölümü ise kardeşi euron'un elinde olmuştur.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap