şükela:  tümü | bugün
 • %60 bal, %20 fındık içeren ve balparmak tarafından yeni çıkartılan sürmelik(?) ürün.

  http://www.balparmak.com.tr/…iz/balparmak-balli-mix

  güzel gibi...
 • biriside tadı nasıl yazmamış? 18,90 tl. lik fiyatı ile tadını beğenmez isem çöpe atmaya acıyorum.
 • gördüğüm en kalitesiz, bekledikce şekerleşen ve bal diye tüketicilere yedirilmeye çalışılan ürünü üreten firmanin yeni çalışmasıymış. biz almiyoruz yiyebilene de afiyet olsun.
 • piyasada sacma sapan, katki maddeli, şekerli butun urunlere hasta olan sözlük gurmeleri bunu begenmemis hayret.

  piyasadaki tek alinabilir ürün bu kendi kategorisinde. biraz da fiskobirlik idare ediyor (hayvan gibi şekeri abartmasalar tabi)

  tahin, bal, findigin muthis uyumu var. ayrica baymiyor. zaten guzelligi orda.

  bol yemek yedigi halde 30 kusur yasinda fit bi adam olarak yaziyorum bunlari. yiyecekseniz bunu yiyin.
 • bazı ürünlerin tüketicilerin algısıyla oynayarak, kendilerini masum göstermeye çalıştıklarını düşünüyorum. bu ürün de bunlardan biri.
  günümüzde şekerin artık nasıl tehlikeli olduğu, kronik bir çok hastalığı tetiklediği tartışılmaz bir gerçek. bu durumda içinde şeker içermeyen ürünlerin ön plana çıkarılmaya çalışılması tabi ki bir satış politikası olarak önem kazanacaktır. ancak, içeriğinin %60'ı bal olan bir ürün, maalesef vücuda girdiği anda şeker gibi insülin salgılanmasını harekete geçirecek ve kan şekerini yükseltecektir.
  ürünün üzerine kocaman şeker yok yazmak bunu masum bir ürün haline getirmediği gibi, bu konuda çok da bilgili olmayan kişiler tarafından kaşık kaşık yenmesine de yol açabilecek bir neden.
  tabi ki mesala hafta sonu kahvaltıda bir-iki kaşık yense, şekerli ürünlere kıyasla biraz daha az zararlı olabilir doğal tatlandırıcılı olarak. ama nasıl olsa içinde bal var diye, gönül rahatlığıyla yemeğe kalkarsanız sonuç nutella yemekten farksız olur.
  o yüzden lütfen bu konularda daha bilinçli davranın ve piyasaya sunulmuş hiçbir ürünü tamamen sağlıklı olarak düşünmeyin.
 • "şeker yok bal var" diye reklam yapmışlar. ama çok da yalan olmasın diye altyazıda "şeker ilavesi yok" yazmışlar.

  şeker, karbonhidrat, bal, fruktoz nedir algılayamayan bilinç seviyesindeki toplumu kandırmak için güzel hamle.
 • sekerli midir balli midir, saglikli midir degil midir oblmiyorum ve benim gibi bunlardan once lezzete bakanlar icin soyluyorum:

  lezzetli.
 • nutella bile sevmeyen bendenizin tadına bayıldığı bal fındık karışımı.
 • 2-3 ay önce reklamlarda gördükten sonra hevesle gidip aldığım ve şuanda rafta çürümeyi bekleyen lezzetli olmayan ürün.

  (bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
 • agzima bir parca bok surseniz daha keyifle yerdim sanirim. ar-ge konusuna yatirim dusuk olunca boyle bir urunun cikmasini yadirgamamak lazim. ben olsam kaliteli kavrulmus findik oranini %60 a cikarir, onlari taneli kivamda kirar oyle bal eklerdim. yediginizde agzinizda kiracaginiz findiklarla bal biraz daha yenebilir olur diye dusunuyorum. oyle rafine bitkisel yag katip, al saglikli urun cocugunuza yedirin demek pek mantikli degil.