şükela:  tümü | bugün
  • %60 bal, %20 fındık içeren ve balparmak tarafından yeni çıkartılan sürmelik(?) ürün.

http://www.balparmak.com.tr/…iz/balparmak-balli-mix

güzel gibi...
  • geriye kalan %20'sinde;

-bitkisel yağ
    -tahin
    -yağsız süttozu
    -vanilya içerir.

koruyucu madde, trans yağ ve renklendirici içermiyormuş bu arada.

not: o değil de buzdolabında saklanıp satışa sürülmesi gereken balparmak apikids ürününü normal reyonlarda satıyor bazı migroslar.
  • biriside tadı nasıl yazmamış? 18,90 tl. lik fiyatı ile tadını beğenmez isem çöpe atmaya acıyorum.
  • ben geçende aldım, az önce açtım yedim. idare eder ama normal fındık ezmesine alışkın bünye (o şekerli oluyo ya) ballı olunca biraz garipsedi.

alırken fiyat biraz tedirgin etti gerçi, yine de bazen ''siktiret, dene gitsin'' diyorum kendime.

öbür türlü hayatı boyunca burger king'e gitmiş ama whooper'dan başka bir şey denememiş insanlardan olurdum heralde. öyle biri olacağıma intihar ederim daha iyi.

edit: bunu niye oylayıp duruyosunuz lan manyak mısınız?*
    edit 2: sonunu bitiremedim, sıkıldım, attım (tabii bu aylar önce oldu)
  • acaba diyorum bu ürünü satışa çıkarmadan önce hiç mi kimseye tadını sormamışlar, fikir güzel ancak tadı berbat. muhtemelen devam gelmez.
  • gördüğüm en kalitesiz, bekledikce şekerleşen ve bal diye tüketicilere yedirilmeye çalışılan ürünü üreten firmanin yeni çalışmasıymış. biz almiyoruz yiyebilene de afiyet olsun.
  • piyasada sacma sapan, katki maddeli, şekerli butun urunlere hasta olan sözlük gurmeleri bunu begenmemis hayret.

piyasadaki tek alinabilir ürün bu kendi kategorisinde. biraz da fiskobirlik idare ediyor (hayvan gibi şekeri abartmasalar tabi)

tahin, bal, findigin muthis uyumu var. ayrica baymiyor. zaten guzelligi orda.

bol yemek yedigi halde 30 kusur yasinda fit bi adam olarak yaziyorum bunlari. yiyecekseniz bunu yiyin.
  • bazı ürünlerin tüketicilerin algısıyla oynayarak, kendilerini masum göstermeye çalıştıklarını düşünüyorum. bu ürün de bunlardan biri.
    günümüzde şekerin artık nasıl tehlikeli olduğu, kronik bir çok hastalığı tetiklediği tartışılmaz bir gerçek. bu durumda içinde şeker içermeyen ürünlerin ön plana çıkarılmaya çalışılması tabi ki bir satış politikası olarak önem kazanacaktır. ancak, içeriğinin %60'ı bal olan bir ürün, maalesef vücuda girdiği anda şeker gibi insülin salgılanmasını harekete geçirecek ve kan şekerini yükseltecektir.
    ürünün üzerine kocaman şeker yok yazmak bunu masum bir ürün haline getirmediği gibi, bu konuda çok da bilgili olmayan kişiler tarafından kaşık kaşık yenmesine de yol açabilecek bir neden.
    tabi ki mesala hafta sonu kahvaltıda bir-iki kaşık yense, şekerli ürünlere kıyasla biraz daha az zararlı olabilir doğal tatlandırıcılı olarak. ama nasıl olsa içinde bal var diye, gönül rahatlığıyla yemeğe kalkarsanız sonuç nutella yemekten farksız olur.
    o yüzden lütfen bu konularda daha bilinçli davranın ve piyasaya sunulmuş hiçbir ürünü tamamen sağlıklı olarak düşünmeyin.
  • "şeker yok bal var" diye reklam yapmışlar. ama çok da yalan olmasın diye altyazıda "şeker ilavesi yok" yazmışlar.

şeker, karbonhidrat, bal, fruktoz nedir algılayamayan bilinç seviyesindeki toplumu kandırmak için güzel hamle.
  • sekerli midir balli midir, saglikli midir degil midir oblmiyorum ve benim gibi bunlardan once lezzete bakanlar icin soyluyorum:

lezzetli.