• çok taşaklı şirketler tarafından kullanılan program. ayrıca help kısmındaki what should i make for dinner seçeneği de bizi websitelerindeki yemek tarifleri kısmına götürüyor. ne alakası var programla? yok. ama çok sempatik..
  • hayatımda gördüğüm en aşmış programlardan birisi. version 2'den sonra kendisiyle neredeyse yollarımı ayıracaktım ki update ile version 3'e yükseltilebildiğini öğrendim ve aşık oldum. balsamiq, kullanılabilirlik konusunda çıtayı çok ama çok yükseklere çekmiş.
  • apple, cisco, adobe, dropbox, tesla, skype, ebay, sony, ea games balsamiq kullanan sirketlerden bazilaridir.
  • prototip gelistirmede ya da ux/ui iyilestirmelerinde kullanilan, hastasi oldugum bir program.
  • (bkz: napkee)
  • (bkz: wire2app)
  • kullanici arayuzu tasarlamak icin cok eglenceli bir arac, parali olmasi ne yazikki kotu.
    bu arac sayesinde hizli bir sekilde arayuz prototipi cikarmak mumkun olmaktadir. kullanici arayuz tasarimini sanki kagit uzerinde calisiyormussunuz gibi gosteren bir arayuze sahip (daha temiz tabiki)

http://www.balsamiq.com/ adresinde detaylarina ulasabilirsiniz.

edit: artık sadece 7 gün deneme sürümü mevcut ve açık kaynak projeler için olan desteğini kaldırmış gibi görünüyor.
  • ücretsiz bir benzeri pencil vardır.
  • bilmeyen de gitsin paint'te takılsın dedirten uygulamadır.
  • arayüz prototipleme aracı. kullanımı çok zor değil. 10-15 dakika içinde işinizin çoğunu halletmenizi sağlayacak şeyler öğrenebilirsiniz. linkler sayesinde hangi butona, sekmeye vs. tıkladığınızda nereye gideceğini adresleyebiliyorsunuz. sembol kullanımı ise sürekli copy-paste yapmaktan kurtarıyor. bir takım öğeyi gruplayarak sembol haline getirebilir, sadece sembolde yaptığınız bir değişikliğin tüm uygulamaya yansımasını sağlayabilirsiniz.

3.4.1 sürümünde izin verdiği sembolden sembol üretme olayına, 3.5.5'te izin vermemekte, ya da ben yapamadım. bunun program yeniden açıldığında görünen "symbol not found" hatasına çözüm bulamamalarindan kaynaklı diye düşünüyorum. 3.5.5'te sembolden sembol üretebilen ya da 3.4.1'deki "symbol not found" hatasına çözüm bulan yesillendirirse sevinirim.
hesabın var mı? giriş yap