• baltalı ilah karakteriyle polyanna bir çift olsalardı çok hoş olurdu. böyle kendi içlerinde bir kısır döngüye girerlerdi. misal:

polyanna: bak aşkım kendime yeni kıpkırmızı bir elbise aldım.
    baltalı ilah: 2 yıkamada rengi gider onun.
    polyanna: ne güzel işte o zaman da uçuk pembe olur, pembe kolyemle de hoş olur.
    baltalı ilah: renk tonu tutmaz o ikisinin, yeni kolye almak zorunda kalırsın, o zaman da elbise eskimiş olur vazgeçersin, kolye elinde kalır.
    ... bu böyle uzar gider.
  • bence bu hafta ramazan davulcusuna kapıyı boynunda davulla açmışken zirvede bırakmalıdır.
  • bu hafta aquaparkta kaydıraktan kayan bir çocuğa "aralara jilet sokuyolar" diyerek resmen benim de hevesimi baltaladı. aklıma soktun, korktum lan şimdi.
  • mustafa satıcı'nın penguen'deki köşesinde her hafta yer verdiği süper kahraman, tipik bir yurdum öküzü. her hafta mustafa satıcı'yı beklememizin bir başka nedeni.
  • bu hafta mezun olan ve sevinçle kep atan gençlere "kısa dönem kalkıyor mu" şeklinde yaklaşarak beni benden almıştır. arkadaşım yapma şöyle biz de insanız.
  • tatilden gelen adama ''yanında tüp mü patladı?'' diye soracak kadar alaycı,

sarı peruk takıp arkadan ''yüzü nasıl acaba?'' şeklinde merak eden genç erkekleri şaşırtmayı bekleyen sürprizci,

taksiye binmiş adama ''senin otobüs bomboş gidiyo.'' diyen,

köşeyi dönünce bir kızla çarpışıp tanışmayı bekleyen gençler için köşenin kız olması gereken tarafında yürüyen,

sırf ''hayır'' demek için damat olup nikah masasına oturan,

bungee jumping yapana ''boynuna dolanabilir!'' diye, su kaydırağından kayan kişiye ''araya jilet sokuyolar!'' diye bağıracak kadar kötü,

ağaç ev yapmak isteyen çocuklara ''siz ağaç ev yapın sonra da gelin beni yapın.'' diyecek kadar heves kırıcı mustafa satıcı karakteri.

bir numara benim için jamal'sa iki numara da baltalı ilah'tır. müthiş yaa.
  • penguen dergisinde mustafa satıcı tarafından çizilen köşe. köşenin asıl adı baltalı ilah ama bence hevesinizi baltalayan balta çok daha iyi ifade ediyor. bu kosede bildiginiz 40 lı yaşlardaki kel göbekli bir amca alemin hevesinin içine ediyor. mesela spor yapmak için koşu bandı mı alıyosun. baltalı ilah anında orda beliriyor ve "onu alıyosun ama hiç kullanmıyacan evde de koycak yer bulamıyan." diyerek olanca hevesini kırıyor.
    ama bu tip insanlar gerçek hayatta da var. mustafa satıcı çok iyi bir gözlem yapmış ve bunu karikatürize etmiş. kendisini ayrıca tebrik etmek lazım...
  • bu haftaki sayıda papyon giymiş damat olup 'evlenmeyi kabul ediyor musunuz?' sorusuna hayır demiş ve mezarlığa çiçek koyan gence 'ölü o ölü!' diyerek enfes işler çıkarmıştır.
  • şöyle bir karikatürü vardı zamanında güldürmüştür:

mezun olan genç: heeeyyyyooo (kepini fırlatır)
    **kep yere düşmeye başlar**
    **kep uzatılan çöp kovasına düşer**
    mezun olan genç: ?
    kovayı tutan baltalı ilah: hadi mezun oldun, iş bul şimdi.
  • hakkımda entry giriyorsun ama kötülerler bunu diyebilecek türden heves baltalayan balta.
    (bkz: penguen)
    (bkz: mustafa satıcı)
hesabın var mı? giriş yap