şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'daki en yasli ve buyuk süs kirazi agacinin* burada olmasindan midir bilinmez, ìstanbul belediyesi baltalimani benzincisinin karşisindan armutlu ya kadar uzanan bos alanı japon bahcesi yapmak üzere 1.320 trilyon bedelle ihale etmistir. yanindan akan balta limani deresinin yaydigi dayanilmaz kokular sayesinde dünyanin en ilginc kokan japon bahcesi unvanına sahip olacağı ve bu nedenle milyonlarca japon turist in istanbula gelmesine neden olacağı düşünülmektedir herhalde.
 • belediyenin sergileyecek japon bulamaması nedeniyle bir türlü açılamayan bahçe.
  koizumi ile bu konuda görüşmeler halen sürmektedir.
 • kapısı, japonların gözleri gibi hafif aralık olan bahçe. ya tam açın ya tam kapatın biz de ona göre girelim ya da girmeyelim. son gittiğimde sakin ve huzurlu bir ortamı vardı ancak şu andaki hali nasıldır bilmiyorum.
 • ilginç bir bahçedir, evet kelimenin tam manasıyla bir bahçedir, etrafı çevrilidir, bilmeyen özel mülkiyet sanıp yanından geçip gider halbuki halka açıktır, içi kafa dinlemek için bire birdir
 • yapımında şahsen rol aldığım, hatta taş bile taşıdığım bahçe.
  şimdilerde düğün fotoğrafları cekiniyomuş millet.

  ööle demeyin, san francisco japanese tea garden'dan daha esaslı bi japon bahçesi'dir.
  iyi baksınnar.

  (bkz: şimonoseki türk lale bahçesi)
 • bugün saat 13:00 ile 17:00 arasında içerisinde japon festivali düzenlenecek olan mekandır. cosplay yarışmaları, müzikler, çay seramonisi, suşi ikramı falan. olaylar olaylar...
 • baltalimanı kemik hastanesi'nin hemen karşısında olan küçük ama güzel yer. içinde yapay küçük bir şelale ve dere mevcut. genelde içerde yalnızca birkaç kişinin olması şaşırtıcı. ama bu da yalnızlığı sevenler için bir fırsat tabi.
 • kısaca japon bahçesi olarak da bilinen, istanbul'un sarıyer ilçesinde baltalimanı semtinde sahil kenarında bulunan ilginç park. park, 2003 yılında ‘türkiye’de japon yılı’ ilan edilmesi vesilesiyle, aralarında kardeş şehir anlaşması bulunan istanbul ile yamaguchi eyaleti shimonoseki şehri belediyeleri tarafından işbirliği içerisinde inşa edilmiştir. ibb'ye bağlı olan park, 2015 yılı kasım ayında tadilata uğramış ve yenilenmiştir. türkiye-japonya dostluğunu simgeleyen parkta, japon bahçelerinin karakteristiğini yansıtan çay odası (yogetsuan), şelale, gölet ve çardak gibi öğeler yer alır. park, aheste yürüyüşler için birebirdir. ayrıca japonya’nın sembolü olan kiraz çiçeği (sakura) başta olmak üzere çeşitli bitkilerin ve ağaçların yer aldığı park, dört mevsimin güzelliklerinin yaşandığı bir dinlenme alanı olarak çok sayıda istanbullu ziyaretçi tarafından sürekli ziyaret edilmektedir. ek olarak, parkın giriş kapısı, iki ülkede de bulunan boğaz köprüsü sembolize edilerek tasarlanmış olup, iki ülkenin kardeşliğini simgelemektedir. girişi ücretsiz olan park, haftaiçi günler 19.00'da, haftasonları ise saat 17.00'de kapanmaktadır. sonuçta, fazla bir atraksiyonu olmasa da, bir kere olsun görülmesi gereken bir istanbul köşesidir.

  web sitesi - https://www.istanbul.tr.emb-japan.go.jp/…bahce.html
 • hazır sakura dönemi gelmişken gidilip görülmesi gereken bahçe.