şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin doktoru bile vahşi.
 • okumuş, tahsilli bir adet eşşek *tarafından işlenen cinayet.
 • bıçaklı kavga nedir yahu? hangi eğitimsiz insan bunu yapar? evet, doktor olmuş ama eğitilmemiş.
 • baltalimanı ortopedi gayet yüksek bir puanla asistan alımı yapmakta. ortopedi isteyen herkesin hayali diyebileceğimiz bir yer. ne emeklerle çalışıp kazanmıştır kim bilir? fakat bu olayı bu noktaya getiren ne asıl onu sorgulamak lazım.

  ortopedi çömez asistanları çoğu yerde her gün işe gelmek zorunda. 30gunun 30unda da mesaisi var yani. üstüne 10 tane gece nöbeti var. hayatı hastanede geçiyor diyebiliriz. cerrahilerde özellikle olmak üzere tıbbın çoğu branşında ast üst ilişkisi var. askeriyeden daha sert bir ilişkileri var. askeriyede herkes kardeştir birdir gözüyle bakılır fakat tıpta herkes düşmandır ve ast üst ilişkisi bu yüzden çok acımasızdır. birisi kolay kolay işinden istifa etmez. neler yapmışlardır bilemiyorum belki hiçbir şey yapmadılar kendisi sorunluydu onu da bilemem. ama kendi asistanlığımı düşününce kafayı yememek imkânsız.

  sürekli hastanedesin sosyal bir yaşantın yok. arkadaşların sadece birlikte çalıştığın kişiler çünkü diğerleri fakültedekiler vs de başka yerlere girip çalışıyorlar denk gelemiyorsunuz hiç. üstündekilerden sürekli baskı yemek, ağır çalışma şartlarına maruz kalmak cezalandırma sistemleri vsvs

  doktor olarak doktor odasına kapı çalmadan giremezdim mesela. bir hasta hakkında kıdemliden farklı da düşünsen uygulayamazsın o ne derse o. ufak hatalar yüzünden ki bazıları kendi hatalarıydı ceza nöbeti almak. iş bitip gittikten sonra bile arkandan arayıp bunu eksik yapmışsın gel tamamla diye gecenin 3ünde tekrar hastaneye çağırılmak. hayatının tamamen hastane odaklı olması ve orada sadece bir köle muamelesi görmek inanılmaz ağır. bu şartlara dayanamayıp istifa ettiğin takdir de bir sevdiğin mesleği bırakmış oluyorsun. kazanmak için verdiğin onca çaba boşa gidiyor ve parasız kaliyorsun. özelde nöbet tutmak istesen tutamazsın zorunlunu tamamlamadın çünkü ailende sana destek olmuyorsa tamamen ortada kalıyorsun. ben işimden istifa ettim ardından kirada olduğum evimden atıldım allah'tan 3 5 birikmişim vardı yoksa direkt sokakta kalacaktım. kimseye yaşatmasın gerçekten zor.
 • doktor böyle yaparsa diğerleri ne yapmaz siz düşünün.
 • eşimin kötü bir kırığı sebebiyle yaklaşık 1 yıl bu hastaneye gidip geldik. konusunda uzman tek hastanedir. acilde gece 12'de 5 saat süren başarılı bir ameliyat ama sonrasında çok kötü bir bakım ve iyileşme süreciyle sakat kalmasını özel doktor ve hastanelere yüklü bir miktar bayılarak önledik. benim gördüğüm hastalara daha insancıl yaklaşan doktorlar hoca ve yönetim tarafından sevilmiyor. türkiye'nin her yerinden hastalar geliyor, doktorlar da bıkmış durumda. eğitim hastanesi olduğu için hocalar çok önemli ve asistanlar arasında ciddi bir çekişme ve göze girme savaşı var. bu da hırslı bünyelerde haksızlığa uğradığını düşündüğü durumlarda psikolojik sorunlara yol açabilir.

  çok kötü anılarım olmasına rağmen hep bir sempati duyarım bu hastaneye.

  öncelikle ölen doktorun ailesine başsağlığı ve sabır dilerim. cinayetin mazereti de olmaz, geri dönüşü de olmaz.