şükela:  tümü | bugün
81 entry daha
  • bugün izmir alsancak şubelerini "orada hamburgerci mi var ya?" nidalarıyla güç bela keşfettik zira tabela falan kullanmıyorlar. baktık fiyatları da fena değil, deneyelim dedik.

    baltazar burger aldık, füme etli olanlardan biriydi. ve enfes bir şeydi. pek de aç olmamamıza rağmen çok beğendik. etin yumuşaklığı, yağlılık oranı, enfes kokusu... nasıl anlatsam bilemiyorum, gidip denemeniz lazım. ayrıca diyet yapıyor olduğumuzdan 180 gramlık burgeri ikiye böldürüp iki kişi yemiştik. daha az ekmek, daha çok et, daha lezzetli bir burger oluşturuyor da olabilir.

    tuborg ve efes 33'lük fıçı 9 liraydı. muadili olarak bildiğim dükkan burger'den daha uygun fiyatları ve daha lezzetli burgerleri var. hatta şimdiye kadar denediğim burgerciler arasındaki hem en iyi burgerler, hem de en ucuz burgerler burada. yeri de gayet merkezi. bizi ohannesburger'den kurtardılar.
  • gargamel in amcası
  • başucu yazarlarımdan amin maalouf'un yine en kral romanı olan yüzüncü ad eserindeki karakter.
    "aradığı şeyi aradığında değil de ararken bulmak" felsefesini işlediği kitapta balthazar yine bir kitabın peşine yola çıkar. bulması gereken şeyin yolun sonunda değil, yolda olduğunu anlatmıştır maalouf. severim, aynı paulo coelho'nun zahir'i gibi.
4 entry daha