• -- düşünen adam mode on --

şimdi şöyle bir rapor ile savunmaya geçip bizde at eti, ot eti, sakatat yok demişler.

rapora bakıyorum, 12:30 da lokanta denetlenmeye gelmiş, 13:00 de denetleme bitmiş.

bu süre içerisinde acaba lokantaya etlerin kimyasal analizlerini yapmak için laboratuvar mı kurdular? bilimum alet edevatı getirip orada tahlil mi yaptılar ?

bence bu rapor sadece işletmenin temizliğini ve hijyen koşullarına uygunluğunu belirtiyor. (temiz mutfak, temiz yerler, temiz kapkacak vs. vs.

zaten en alttaki notta yazan da : "yukarıda adı ve açık adresi yazılı iş yerinde yapılan denetimde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir."

denetimi yapan da gözüyle et klasifikasyonu yapıp hamburger bünyesinde farklı bir et olup olmadığını anlayamaz ki.

yani herhangi bir et ürünün denetlendiğine dair ibare yok. zaten yarım saatte hangi laboratuvarda, neyi analiz ediyorsun?

yaa baltazar kardeş böyle işte.

-- düşünen adam mode off --

belki de yanlış düşünüyorumdur. *
  • aşağıdaki listede adı geçen yer. sen git 30 liraya hambörgır sat, yiyen de o parayı sana güvendiği ve sağlam bir dana eti yemek istediği için versin, sonra git 1 liralık kır pidesine at eti karıştıranların yer aldığı listeye gir. olm değer miydi lan insanlara kanatlı yedirmeye ? kaç kuruş kar ettiniz sırf bundan ? yazık.

http://www.tarim.gov.tr/…s/350/kamuoyu_duyurusu.pdf
  • hayatım boyunca bir daha gitmeyeceğim mekan hamburger diye taşşak yedirmişler millete.
  • %10 servis ücreti alarak fiyatları şişirme, kolayı 200 ml verme gibi saçmalıklarından sonra bir daha gitmeme kararı almıştım demekki doğru bir karar vermişim. (bkz: #53218351)

eser miktarda çıkmış vs. gibi şeylerle kendilerini savunuyorlar ama adama sorarlar milyon tane burgerci var neden onlarda çıkmadı da sizde çıktı diye? 25-30 tl ye hamburger satarak, 1.5tl ye lahmacun, pide satan yerlerle aynı listeye girebilmek büyük başarı kendilerini tebrik etmek lazım.
  • yaptıkları açıklamayı gördükten sonra suçlu olduklarına inandığım işletme.

- yapılan laboratuvar incelemesi sonucunda hatalı tespit olduğunu düşünerek itiraz etmişler.
    - itiraz neticesinde tekrar numune alınarak inceleme yapılmış ve kusur bulunmamış.

burada bariz bir yalan var; itirazdan sonra numune alındığı söyleniyor ama fotoğrafını paylaştıkları raporda "yerinde yapılan denetim" ifadesi geçiyor. ayrıca diğer yazarların belirttiği gibi yarım saat süren bir denetleme. yani büyük ihtimalle fiziksel ortam denetlenmiş, etler değil.

ayrıca savunmalarında mantık hataları var: laboratuvar ortamında yapılan bir incelemenin hatalı olabileceği inanılır değil.

diğer saçmalık ise; denetleyeci kurum etle ilgili bir sorun tespit ettiğinde tekrar denetim gibi bir saçmalığın olmaması gerekir. mesela bir işletme sürekli tavuk/kırmızı et/sakatat karışık satış yapsın. denetim olunca ette sorun tespit edilsin. işletme itiraz etsin ve süreç boyunca düzgün et kullanmaya başlasın. tekrar denetim olunca suçsuz bulunsun.
  • mekanın hayranı olan arkadaşlara bunu yapmak istemezdim ama maalesef adı tarım bakanlığının yayınladığı usulsüzlük yapan firmalar listesinde "köfte harcında kanatlı eti ve sakadat (taşlık) tespit edilmesi" sebebiyle yer almaktadır.

buyrun bu da kaynak
  • hesaba ekledikleri servis ücretini anımsıyorum. bahşişi alırken avrupalı, yemeği satarken ortadoğuluymuş meğer. karaköy'de kerameti kendinden menkul mekanları anlamakta güçlük çekiyorum gerçekten. trendy diyip 30 tl'ye burger, 20 tl'ye 33lük bira satan yerler bunlar. sat, her şeyin müşterisi var da şu listeye girmek ne demek? insan pahalı olunca kalitelidir diye düşünüyor ama gerçek bir overrated mekanlar muhiti oldu orası.
  • berlin'de adam gozunun onunde antrikotu kiyma olarak cekiyor ve onu kofte yapip sana veriyor ve baltazar ile ayni parayi istiyor.
  • karaköy'ün elit kafelerinden sanıp gittikten sonra köftesinde sakatat ve kanatlı eti olduğunu öğrendiğim dolandırıcı işletme. gitmeyiniz.
  • yaptiklari savunmada gosterdikleri raporla bakanlıgın numune raporu ayri seyler deniyor. dolayisiyla lince devam...
hesabın var mı? giriş yap