• az önce mahallemdeki kuruyemişçinin sattığını gördüğüm ereksiyon şekeri. iyi de ereksiyon şekeri ne lan? bildiğin şeker gibi duruyormuş bu meret. ama emince 72 saat ereksiyon sağlıyormuş. tabi bunu söyleyen de benim kuruyemişçi. gece gece güldürdü beni...

- abi 2 tane çıkıyor bundan birini ağzına atacaksın...
    + ha öbürünü de fitil olarak tatbik edeceğim öyle mi?
    - ?!?!?!

hayır, balyoz nasıl bir isim? adı "tokmak" olsa hadi iğrenç bir argo derim de... adam oturdu bir de reklam yaptı iyi mi?
  • büyük taşları kırmak, kazık çakmak gibi işlerde kullanılan, çok iri ve ağır çekiç, varyos. bazen de uyduruk bir dava ismi.
  • balyozun aslı yunanca varyoz imiş. eski yunanca "ağır" sözcüğünden türemiş. varyoz/varyos, taşçıların ağır topuzu; anadolu'daki taş ustaları ekseri rumlar olduğu için gayet makul.
  • emniyet teskilatimizin en populer operasyon kod adı
  • unutulmaya yüz tutmuş alkollü bi kokteyl adı. adının hakkını veren bi etki yapar. 90lı yılların başında modayken sonraları tahtını sex on the beache kaptırmıştır. son zamanlarda rastlanan formülü ise şöyledir: votka, cin, konyak* ile herhangi bir meyve suyu karıştırılır. buz eklenir.
  • hakkında posta gazetesindeki köşesinde haydar dümen bi mizansen yapmış:

soru: penisim kısa olduğu için kadınlar benimle alay ediyor. acaba penisime 10 kiloluk balyoz bağlasam uzar mı? bir sakıncası olur mu? rumuz: parola

cevap: parola... mektubunu delil olmasın diye yırttım, attım. hızımı alamadım, parçalarını da yaktım. parola!!! aman ergenekon duymasın. bunu da başka bir amaç sanıp araştırmasın. çünkü satır aralarında balyoz var. aman aman, işte bu ağır silah grubuna girer. savurdun mu, karşısında neye rastlarsa ezer geçer. yok yok arkadaş, sen bu balyoz sözüyle olayı bir başka yöne çekiyorsun. eskiden solculara balyoz indiren siyasetçilerden mi yoksa sayın başbakanımızı kurtaran balyozdan mı bahsediyorsun? hadi hemen bu sayfadan gidiyorsun, bağlarsan bir kalem bağla. hiç olmazsa görüntüsünü sağla.

yarılabilirsiniz.
  • yakın gelecekte devlet malzeme ofisi kataloğunda yer alması beklenen çok faydalı gereç.
  • yugoslavya yapımı, orjinal adi malj olan aleksandar ilic'in 1977 tarihli 11 dakikalık kısa filmi.
    hatırladığım kadarıyla*, kuluçka makinesinden elde edilen civcivler tasnif ediliyor, sağlıksız ve sıra dışı görünümlü olanlar bir balyoz vasıtasıyla imha ediliyordu. kahramanımız siyah civciv, çeşitli badireleri atlatarak firar ediyordu. pek dokunaklı bir filmdi gerçekten. filmin sonunda dayanamayarak içeri kaçıp, bayağı ağladığımı hatırlarım. o kadar aramama rağmen internette bulamadım. *
  • babam, dedem ve köylülerimizin varyoz dedikleri ev aleti.

(bkz: önümdeki duvar)
  • içimi çok kolay olan fakat adamın kafasına balyoz gibi vuran karışım..
hesabın var mı? giriş yap