şükela:  tümü | bugün
 • bitmeyen darbe planlarının sonuncusu. yarın bende oturma organımdan bir plan çıkarcam. ortadaki yol direk başbakanlığa çıkacak. o yol üzerinden giderek darbe yapacaz.. buna da inanın lan!
 • yalan malan bilmiyorum, onu sonra konuşuruz da, asıl atilla kıyat geliyor hep aklıma.

  (bkz: bu salaklarla darbe olmaz)
 • doğrudur yanlıştır bi yana, son bir kaç yılda oluşan bilgi kirliliğinin parçası bir haberdir. çıkan her darbe haberini yüzde yüz gerçekmiş gibi onaylamak ya da " yalan, iftira" şeklinde savunmak en hafif tabiriyle sazanlıktır.
 • şimdi ben ilgili haberi okudum. taraf'a veya başka taraflarda duran haber kaynaklarına zerre güvenmediğimi de belirteyim. zaten medya üzerinden oynanan soğuk savaşçılık oyununu görmemek için gerizekalı olmak lazım. bu savaş nedeniyle de, her türlü kaynaktan alınacak her bilgiyi soğukkanlılıkla incelemek, doğruluklarını araştırmak gerekmektedir.

  bu bakıma, belgelere bakıyorum. 10 dakikada sana word'de hazırlayabilirim bu belgeleri. bu durumda taraf'a inanabilmek için, bir kaynak görmek lazım. yanlış da anlaşılmasın, olmayacak iş demiyorum; ama belgelere bakıyorum ne bir isim, ne bir imza. bana bunu taraf'ın hazırlayıp siteye koymadığını bile kanıtlayacak bir şey yok. üstelik taraf da %100 güvenilirliği olmayan bir haber kaynağı olduğunu kanıtladı geçtiğimiz aylar içerisinde.

  hemen galeyana gelip, "babs sanki bu ülkede hiç darbe olmadı. :(((" tadında yorum yapıyorsunuz da; işte, dalga geçmekten pek keyif aldığınız kemalist arkadaşlarınızdan farkınız kalmıyor o zaman be. hani kendinizi öyle zeki, aydın, aşmış falan hissetmeyin diye diyorum.
 • taraf gazetesinin yeni incisi. gizli belgeleri nasıl ele geçirdikleri aşağıdan izlenebilinir:

  http://www.youtube.com/…_lqaducxltu&feature=channel

  http://www.youtube.com/…0c40a801adbb/10/kruodmwcz2u
 • f tipi ordu amacıyla kaleme alınan edebi şaheser.
 • yalan olduğunu ergenlik dönemindeki çocukların bile anlayacağı safsatadır. yandaş medyanın "-ecekti", "-acaktı" edebiyatına son örnek.
 • yalan bir darbe planıdır, taraf gazetesinin uydurmasıdır.

  bir kere bu ülkede darbe olmaz, askerimiz de darbe yapmaz. yaparsa da adı darbe olmaz. yönetime el koyma olur adı. bu hep böyle olmuştur. siyasi iktidar ülkeyi yönetilemez duruma getirdiğinde asker de yasaların kendilerine verdiği cumhuriyeti korumak ve kollamak görevini yerine getirir. bu olay emir komuta içerisinde olduğu için de adı darbe olmaz. ama malesef aptal demokratlar bunu bir türlü idrak edemiyorlar. askerin yönetime el koymasını sanki bir darbeymiş gibi gösteriyorlar. yazık.

  yönetime el koymalar genelde siyasi iktidar ülkeyi yönetilemez duruma getirdiğinde olur ama 27 mayıs var o ayrı tabi. orada özel durumlar vardı. genelkurmay başkanı da iktidardan yanaydı. ülke de kaoa ortamı hakimdi. siyasi iktidar üniversite öğrencilerini öldürüp kaldırım taşlarının altına gömüyordu. bunu gören şanlı türk ordumuzun şerefli albayları genelkurmay başkanının da iktidar yanlısı olmasından mütevellit harekete geçerek cumhuriyetimizi korumak ve kollamak görevlerini yerine getirdiler.

  12 mart'ta da bu böyle oldu. ortalık karman çorman olmuştu. gençler birbirlerini vuruyordu. kan gövdeyi götürmesin diye şanlı türk ordumuzun şerefli subayları cumhuriyeti korumak ve kollamak görevini yerine getirdiler.

  12 eylül'de de böyleydi. ülke yönetilemez hale gelmişti. her gün 20 tane insan ölüyordu. insanlar evlerinden çıkmaya korkuyorlardı. bunu gören şanlı türk ordumuzun şerefli subayları emir komuta içerisinde cumhuriyeti korumak ve kollamak görevini yerine getirdiler.

  28 şubat'ta da böyle oldu. irtica almış başını gidiyordu. sokaklarda tarikat şeyhleri cirit atıyordu. bunu gören şanlı türk ordumuzun şerefli subayları başbakanın kulağını çekerek cumhuriyeti korumak ve kollamak görevini yerine getirdiler.

  27 nisan'da bu böyleydi. bir kaç tane okulda çocuklar başı örtülü bir şekilde ilahi söylemişlerdi. eşi başörtülü bir şahısın cumhurbaşkanı olma tehlikesi vardı. bu kötü gidişatı gören genelkurmay başkanımız da bir muhtıra verdi.

  şimdi sorarım size bunların hangisi darbe? sanki asker daha önce darbe yapmış gibi bu gün darbe planları ortaya çıkıyor. nereden çıkıyor bunlar?

  bunlar orduyu yıpratmak isteyen taraf'ın uydurmasıdır kesin. inanmıyorum bu habere. *
 • akp'nin artık bayan "mağdurum" çırpınışlarına yeni bir örnek. sahi 21 aralık 2009 bülent arınç'a suikast girişimi vardı ne oldu ona? günlerce tartışıldı, sonradan hp'ye giden yol tarifi olduğu çıktı, komutanın krokiyi yutmaya çalıştığı, hatta azğından alındığı söylendi, o da yalan çıktı.

  en az o suikast girişimi kadar ciddiye alınmalı, gerçekliğinden şüphe edilmemelidir. akp'nin istediği budur.
 • doğru ya da yanlış, bilmiyorum. ama yalan olması muhtemel haber.

  zaten ne zaman akp çuvallasa taraf gazetesi yeni bir asker komplosuyla geliyor. alevi açılımı sıçtı yetiş bülent arınç suikast planı, kürt açılımı sıçtı yetiş kafes darbe planı, işçi, memur, emekli, doktor, akademisyen grevde yetiş balyoz darbe planı...

  sıktınız ama ha!