• (bkz: #50874127)
    yazdıklarının arasından şu cümle
    "inanın bana, yüzbinlerce insan var burada ve sizi kimse önemsemeyecek. yazmaya değil, okumaya, muhasebe yapmaya çalışın."
    tüm gün bu cümlenin anlamını düşündürttü.akan bir derenin içindeki su damlasının benzeri gibiyim ben, sen o... fark yaratan diğerlerinden öne geçmeye çalıştıran o güç..kazanmanın daha da kazanmanın hep kazanmanın verdiği üstünlük ve haddi geçmişlik...
    balzac uyurken bana her konuda bilgi sahibi olmaktan ziyade kendinin en iyisi olmayı bir daha hatırlattı.
  • (bkz: #66467804)

okuduğum muhteşem tahlillerden biri.

iyi bir hikayesi varsa oturup yazmalı, bu şekildeki ruh halinin an an tasvir edildiği romanlara bayılıyorum.
  • vasat kadın düşmanı. yürürken sürekli laf atılan kızın isyanı konusunda kendinden önce birkaç kere dile getirilen şu leş argümanı kullanmış:

"o araba ferrari olduğunda da böyle bir tepki veriyorsa o zaman hak veririm. bu hanzoları siz yarattınız."

sıkıntının yolda duran arabaların kötü marka olmasıyla ilgili olduğunu sanıyor. lan zaten lüks araçla yol kesip laf atmak konumuz.

demek bunu kadınlar istiyor? demek ferrarin olsa herhangi bir kadına laf atmayı kendine hak göreceksin, hatta kadınlara lutfettiğini düşüneceksin? allah düşmanımın başına vermesin.
  • bir adet meriç tarafından kadın düşmanı ilan edilmemin tek sebebi, arkadaşın uzun süreli kadınsız kalışı olabilir.
hesabın var mı? giriş yap