şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tanım: çok ama çok fena eda edilen cinsel seksten kaynaklanan akustik*...
 • fatih terim'in arsenal ile yapılan uefa final maçından önce takımla yaptığı konuşmada geçen söz öbeği:

  "ileri gittiğimiz zaman da hep beraber topa doğru bam bam bam bam gideceğiz ve oynayacağız."

  (bkz: 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı)
 • istem dışı da söylenebilen üç kelime.
 • spotify'dan dinlenebilecek efsane türk punk / punk rock grubu.
  konseri olsa da çıldırsak yine.
 • "tavır" daima punk'ın içerisinde yer almıştır. peki türkiye'de?

  bam bam bam, politik kaygılarını şarkılarının içine harf harf serpiştirmekten imtina etmeyen bir grup, özellikle de icra ettiği tarz bağlamında. marazi şarkı sözleri, "bütün devletler katildir!" sloganıyla biten şarkılar...

  alıştığımız punk rock melodi/armoni örgüsünden biraz daha farklı içeriklere sahip şarkılar yapmaktalar. ta punk'ın başından beri aşina olduğumuz power akor/beşli akor yürüyüşlerindense genellikle akla kazınan nitelikte pentatonik riff'lere yaslanmayı tercih etmiş, garage rock'a biraz daha fazla göz kırpan bir müzik çıkmış ortaya. yine de tek başına "garage rock" olarak adlandırılamayacak, sahiden kendilerine has bir tarzları var.

  mikrofonuna astığı gençlerbirliği atkısının yanında hafif mahcup duruşuyla adeta bir "grunge star" reankarnasyonu olan bir vokal, pogo yapmakla meşgul seyircileriyle birlikte adeta çığrından çıkan enerjik bir bas gitarist, soğuk ve mesafeli duruşuyla grubun karizma tarafını temsil eden usta bir gitarist ve tam da tarzın gerektirdiği ölçüde yüksek enerjisi ve bangır bangır tuşesiyle "stamina"lı bir davulcu... bam bam bam, türkiye'deki bağımsız müzik sahnesinde taşları yerinden oynatmaya ya da aslında belki de tam olarak taşları yerine oturtmaya aday gruplardan birisi. üstelik bunu istanbul'da değil ankara'da yapıyorlar.

  taze çıkmış kayıtları dinlemek için spotify'a bağlanabilirsiniz:

  https://open.spotify.com/…st/21gigklylchwsuecsdolnv
 • (bkz: bam bam)