şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkemiz rezaletlerine gün geçmiyor ki yenisi eklenmesin.maalesef hak,hukuk,adalet gibi kavramlar ortadan kalktığından senin de belirttiğin gibi şikayet etsen '' suçlu sensin '' derler.işte bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı artık türkiye'de yaşamıyorum ve dönmeyi de düşünmüyorum.geçmiş olsun.
 • ahlaksizliktir.
 • ulkeye bak mk kimsenin ama kimsenin bu adama karsi bir sey yapilacagina inanmadigini biliyorum. umarim sikayet esnasinda aileye, kadina onem veren birine denk gelir de belki bir umut adamin gozu korkar.
 • bonzai ya da hap kafası yaşıyor mu bilemem ama muhafazakar erkek kafası yaşadığı kesin olan bir zavallının gerçekleştirdiği taciz olayıdır.
 • pis bir yaratığın işi. %1 bu adam masumdur. %99 sapıktır. hiçbir kadın durduk yere böyle bir konuyu ifşa etmez.

  bu it bulunmalı ve yargılanmalı.
 • bugün facebook'ta bakınırken bir yazı gördüm kime ait hatırlamıyorum.
  bir adam diyordu ki,
  -sen de anlat etiketi altında paylaşılanları okuyoruz ama ben de suçluyum gibi bir özeleştiri yapıyor muyuz?
  hangimiz erkekliğin iktidarından faydalanmadık ki kadınlar üzerinde?

  bunu bir düşünün diyorum sevgili romalılar.

  taciz tecavüz etmesiniz bile bu erkek fetişli toplum pohpohlamalarıyla hanginiz bu erkten faydalanmadınız ki?
  hiç değilse kadın ve erkeğin rolleri üzerinden kendinize kıyak geçmediniz mi doğdunuz doğalı?

  burada da mı sorumluluk payınız yok?
 • eve kargo, yemek vb. şeyler icin gelindiğinde, yalnizsam bir sekilde bir yolunu bulup erkek kardeşime sesleniyor gibi yapıyorum. her seferinde de kapiyi kapattıktan sonra "paranoyak miyim, kotu niyetli miyim ben!" diye pişman oluyorum. ne yazik ki değilmişim.

  05060646432 numarali sahisin yaptigi tacizdir ayrıca.
 • eğer doğruysa telefon numarası, nerede çalıştığı belli bir hayvan evladının marifetidir. kız yurtdışına çıkacağı için ertelemek zorunda kalmış keşke polise hemen haber verebilseydi. burdan yapabileceğimiz herhangi bir şey olup olmadığını merak ettiğim durumdur ayrıca. kızın sosyal medyada gezen mesajı ihbar kabul edilebiliyor mu gibi sorular doğurmuştur.

  evde yalnızken sipariş verildiğinde, hele bir de geç saate kalmışsanız karşıdaki adamın sizin hakkınızda kapılabileceği art niyetli düşünceler korkusunu hortlatmıştır ayrıca. aşağıdan kapı çaldığında asansörün gelmesine yakın kapının sürgüsünü açıyor, üç kat kilidi bire indiriyorum ki evde yalnız olup korktuğum anlaşılmasın. kapıyı açmadan da mutlaka yok seninki daha gelmez benimkidir falan diye sesleniyorum içeriye doğru. televizyonun sesini açıyorum vb. sırf bunun için iki menü ya da iki içecek söylediğim de oluyor. bunlar oluyor çünkü allah korusun başınıza bir iş gelse "gecenin o saatinde sipariş vererek herifi kapının önüne kadar getiren kız" olarak içten içe suçlanacağını da biliyorsun. hiç ama yemeksepeti, ama kurumsallık, adamlar çekinir falan diyemiyorum. bir şey olsa ailem şoku atlatınca bana o saatte sipariş vermenin risklerini anlatır, ya da konu komşu "gerçi gece gece ne gerek varmış" falan der biliyorum. böyle hizmetler kadın milleti için değil bizim memlekette galiba, biz çok yanlış geliyoruz.