şükela:  tümü | bugün
  • beylikdüzü'nde yeni inşa edilen teras park avm'de açılan, ilk duyduğumda şaka zannettiğim fakat tabelasını asmış, şöyle bir sitesi olan rock bar/cafe.

muhtemelen iki kafadarın parayı bulduktan sonra, lise yıllarındaki "oğlum bir tane bar açalım adını da bamya rock koyalım okunuşu yarak gibi olsun ehuehuhe" hayallerini gerçekleştirdikleri mekan.

edit: yazım hatası
  • "dalya rock" birileri tarafından açılacak gibi duran kafe. *
  • ya fatih'e ya rami'ye açılması gereken rock kafe
  • açılmasını sabırsızlıkla beklediğim ancak 1 yılını dolduramayacağını düşündüğüm bar. hayırlısı.
  • şimdi geçen hafta gitmiş bulunduk, güzeldi içtik, eğlendik. ismine vs takılmayacağım çok saçma olur zira.

ferah ve güzel ortamı var biraz soğuk gibi dursa da ısınıyorsunuz zamanla. çalışanlar sıcak ve samimi olması iyi hissettiriyor. sahnesi var güzelce fakat gittiğimiz gün ben kabinden çalan müzikleri sevmişken, herkes sever...

işte rock bar havasında güzel güzel rock parçalar çalarken bir anda canlı müzik başladı. meraklar içinde beklerken birden olay türkçe rock müziklerine döndü, yani sorun da değil esasında ama yani güzelim parçalar havaya sokarken birden şen şakrak anadolu rock gurubunun sırası mıydı diye düşündüm. tabi ki bana hitap etmek zorunda değil fakat sonlara doğru ses sisteminden mi grubun hatasından mıdır nedir, rahatsız edici ses patlamaları bitmek bilmedi. çok kötüydü o anlar da bitti konser neyse ki gecemizi güzel ve mutlu bitirdik.

bir daha gidilir.
  • bol bol canlı müziğin olduğu inanılmaz sevimli bir mekan. çalışanları müşteri kitlesi olsun benden tam puan almayı başardılar.

yer: beylikdüzü / park teras
  • ismi ile müsemma olmamasını dilediğim mekan.

bamya ile rock müziği pek bağdaştıramadım ama geçen gün instagramda tesadüfen gördüğüm bir fotoğraftan sonra birde bu başlığı yine tesadüfen görmem beni derin düşüncelere sevk etti.

fotoğraf için bknz.

(bkz: ismi ile müsemma)
  • dün gittim, güzel, geniş mekan. fiyatlar uçuk değil. o mekanı nasıl dolduracaklarını merak ediyorum yalnız. dorock tarzı sağlam gruplar çıkartıp kemik bir kitle yaratmaları lazım.
  • genel olarak güzel bar. fiyatlar uygun, çalışanlar güler yüzlü, mekanın ambiyansı güzel. herşeyden önce beylikdüzü'nde rock sahnesi olan mekanların açıldığını görmek hoş. ancak bence daha iyi ve daha 'rock' yapan gruplar bulmalılar canlı performanslar için. ben şahsen bir rock bar'a canlı müzik dinlemeye mor ve ötesi, duman, mabel matiz vs dinlemek umuduyla gitmiyorum. genelde cuma ve cumartesi akşamları gitme fırsatı buldum ve her seferinde piyasa diyebileceğimiz şarkıları çalan gruplar vardı sahnede. en nihayetinde daha yeni bir mekan sayılır. canlı performans işini de zamanla oturturlar, çeşitlendirirler elbet.

bu arada ilk başlarda masalara bamya turşusu getiriliyodu. son zamanlarda göremiyoruz. yapmayın etmeyin, bamya turşusuz bamya rock olmaz dostlar. bizi turşusuz bırakmayın. (bkz: entry nick uyumu)*
  • bir mekan açıp ta (özellikle rock müzik çalınan) adını rezil bir kelime esprisi kasarak koyan adam tek kelime ile dalya rock tır* dedirten başlık