şükela:  tümü | bugün
 • güvenlik konseyi'nin kofi annanın halefi olarak aday gösterdiği ve genel kurulun (sözde) onayına sunduğu güney kore dışişleri bakanı. şu ana kadarki hal ve hareketlerinden birleşmiş milletlerin ihtiyacı olan radikal değişiklikleri yapacak gözü göremedim kendisinde. (zaten ülkesindeki lakabı ban-chusa yani idari katipmiş üslerine karşı olan itaatkarlığı ve karizma fukarası olması nedeniyle. ) yine de vatana millete bilhassa afrika ülkelerine hayırlı olsun diyoruz..
 • 6 rakibinin geri çekilmesi sonucu 31 aralık 2006'da süresi sona erecek bm genel sekreteri kofi annan'ın yerine göreve gelecek yeni be-me sekreterimiz. kofi gibi ciddi, ta$$akli (3kg) bi adamdan sonra bu habire gulup duran arkada$ bizim kibris sorununa care bulamaz endi$e icindeyiz biz osetyalilar.
 • resmen birleşmiş milletler genel sekreteri olan güney kore dışişleri bakanı
 • 1960'li yillarda henuz bir lise ogrencisiyken, amerikan kizil haci tarafindan duzenlenen bir ingiliz dili yarismasini kazandiktan sonra dc'de john f. kennedy ile tanismis.
 • saddam hüseyin'in idam edilmesi konusunda "idam her ülkenin kendi vereceği bir karardır" diyerek birleşmiş milletlerin önümüzdeki yıllarda biraz şekil değiştireceği sinyallerini vermiştir.

  kofi annan ise idam konusunda "birleşmiş milletler idamı desteklemez" diyerek nostalji yapmıştır.
 • kofi annan gibi barış yanlısı ve amerika'nın agresif politikasını her fırsatta eleştiren bir bm genel sekreterinden sonra tahmin edilebileceği gibi uysal ve amerikan kültürü almış bir kişi olarak göreve gelmiştir. ilk sınavında* ne mal olduğunu belli etmiştir. selefinin dünya politikasındaki etkisi tartışılır. belki yaptığı sadece konuşmaktı. ancak kendi kurumu üzerinde bile bir yaptırımı olmadığı halde kofi annan'ın, hiç olmazsa uluslararası kamuoyunda abd işgali başta olmak üzere birçok konunun meşruiyetini temsil ettiği unutulmamalıdır.

  hasılı abd'nin dış politikası elbet değişmeyecektir. ancak önemli bir tarafsız eleştiri mekanizması da susmuştur.
 • her gun new york taki bm merkez binasina yuruyerek gidip geliyormus..hala yasadigia gore iyi bir adam olsa gerek..
 • bugün istanbul'da vali yardımcısınca karşılanmış şahıs, halbuseki abileri, patronları gelse istanbul'u iptal eder, komple kapatırdık.*

hesabın var mı? giriş yap