şükela:  tümü | bugün
  • macitin oglu berkcanin ferrari ile imtihani
    (bkz: macit beni otomobillendir)
  • şu anda listelerde sürekli başa oynayan amerikan hiphop/rnb sözlerine en çok benzeyen sözlere sahip parça. yaşasın artık daha da bir amerikanvariyiz yeah! long live özentizm.
  • vermek ya da vermemekin müzik ve ritme sahip versiyonu. klipte parçayı söyleyen hatunu görememek azıcık üzücü.
  • başarılı olmasına ragmen sözleri biraz ucuz ve kompleks dolu olmus..
  • ferrari, yerilen kitle kümesini küçültmüş. türkiyede kaç ferrari var? pejo falan olsa daha isabetli olurmuş.
  • pit10'un güzel parçası. biraz mert içgören'in parçalarındaki tadı veriyor, hatta birçok kişi mert içgörenin bir parçası sanmakta, ancak pit10'dur seslendiren.
  • çelişkili bir şarkıdır.zira her giydiği marka olan,en cix, tiky vs. sıfatını bilmediğim bilumum zengin mekanında zaman geçiren kızlarımızın da çoğunun zengin olması ve şarkıda konuşan adam gibi birinin yanından "tıpış tıpış" kaçması ihtimali yüksektir.
  • "bana ferrari alsana berkcan" diye bilinen, gerçek ismi "ortam kızı" olan şarkı.

+yarattigi buyuk basari ve etki ile fesat insanlarin elestiri oklarina maruz kalan, fakat okların plastik olup bir etki yaratmadan dokunup gectigi bir pit10 sarkisi.
  • 'alırım yavrum onu da alırım. onu da alırım.' diye devam eden, 2006 yılının efsane şarkılardan biri olan pit10 ve deniz gürzumarın birlikte söylediği ortam kızının giriş sözleri. ben lise sondayken popüler olan bu şarkı, türkçe rapi dinlemeye tenezzül bile etmeyen liseli gençler tarafından oldukça sevilmişti. herkesin dilindeydi. kız olsun, erkek olsun okul koridorlarında herkes bu şarkıyı söylüyordu, en azından başlangıç sözlerini. daha sonra pit10 2009 yılında çıkardığı en sevilen nefret edilen adam adlı bandrollü albümünde bu ortam kızı şarkısının 2 farklı versiyonunu yayınladı ama ilki kadar tutulmadı pek.

'berkcan artık beni sevmiyor musun?' diye başlayan kısımda pit10'a eşlik eden, kız sesi çıkaran kişinin de deniz gürzumar olduğunu ancak birkaç sene sonra anlayabildim. hatta şarkının ilk çıktığı zaman bir arkadaşımla tartışmıştık bu konu hakkında. o, 'lan bu kısmı erkek söylüyor baksana sese' diyordu. bense ne erkeği, kız söylüyor işte diye aksini iddia ediyordum. yıllar sonra arkadaşımın haklı olduğunu acı bir şekilde öğrendim.