şükela:  tümü | bugün
  • yönetmenliğini handan öztürk'ün yaptığı çekimleri 2015 nisan ve mayıs aylarında, elazığ, şanlıurfa ve istanbulda yapılan, başrollerini şarkıcı atiye ve tayanç ayaydın'ın paylaştığı kasım 2016'da vizyona girecek olan filmdir.
  • az önce fragmanını izlediğim, bugün istanbul'da 3-4 salonda vizyona girecek film.

ana karakterlerde atiye ve tayanç ayaydın bulunuyor. başta umduğumun tam aksine, atiye'nin rolüne ikna oldum; tayanç ayaydın'ın gitarist rolüne bi türlü giremedim. gerçi filmi izlemeden yargılamak çok da doğru değil.

ilk izlenim, merak uyandıran bir film olduğu yönünde. ters istikamet giden iki insan (ve iki hayat) kesişirse ne olur sorusunun cevabını öğrenmek istedim.

ve onu bunu geçin de, sırf şu sondaki şarkıyı armağan ettiği için bizlere, yanaklarından öpüyorum bu filmi...

adı cimali vali imiş. orijinalini bulamadım ama atiye'nin söylediği hali, sözlerini filan anlamadan içimi yırtıp geçti.

-

meraklasına, beyazperde sayfası ve özet:

ali, var olma bunalımını aşmak için istanbul’dan doğu’ya doğru yolculuk yapmak isteyen çok başarılı bir gitaristtir, leyal ise ünlü olmak için doğu’dan kaçıp istanbul’a gelmeyi hedefleyen genç ve güzel bir şarkıcıdır. ali, kaçış ve arayışın iç içe olduğu bu yolculuğun bir durağında leyal ile karşılaşır. leyal, ali'nin tersine istanbul'a kaçmayı hedefleyen taşralı bir kızdır. olağanüstü müzik yeteneğine sahiptir ve bu taşranın gölgesinde kaybolmaktan korkmaktadır. ali'yi büyüledikten sonra leyal ortadan kaybolur. ali'nin arayışlarına leyal de eklenmiştir. ali, leyal'nın trajik hikayesini öğrendiğinde ise bu arayışları iyiden iyiye sarpa sarmaya başlayacaktır.

yönetmenliğini ve sanaristliğini handan öztürk'ün yaptığı dram yapımının yapımcılığını da öztürk üstleniyor. filmin başrollerini ise atiye, tayanç ayaydın, seyyal taner, birsen dürülü, umut oğuz, rıza sönmez, kaan yılmaz ve kahtalı hamido paylaşıyor.
  • (bkz: sen kimsin ya)