• bu sefer çocukları değil de anneleri kandıran reklam sloganı. o minicik kutucukların içine üç küp süt girmez giremez fizik kurallarına bile aykırı.
  • beyaza siyah deme olayından ziyade, hayata siyah-beyaz bakma sorunudur. kimse çıkıp da "yok hanım teyze öyle değil ikisinden de var" demiyor. oysa hayat siyah veya beyazdan değil, grinin tonlarından müteşekkildir. içinde süt de vardır çikolata da. kimine göre sütü fazladır, kimine göre daha siyahtır fakat saf olduğunu düşünmek saflıktır.
    onun için kimse kendini kandırmasın, o ne bir süt ne de bir çikolata. o sadece, bulunduğu kabın hacminden ikiyüzelli kat fazla süt ve yediyüzelli kat fazla çikolata içeren büyülü ve orgazmik bir yiyecek. veya adı üstünde, danoninonininoni. mesela buzdolabına koyarsan da dondurma oluyor. al bakalım şimdi ne diyeceksin?
  • anneye göre sıradan yapay puding çocuğa göre cikolata
    anneye göre her gün markete verilen 1 2 milyon, çocuğa göre çikolata
    çözüm çok basit anne alır boş danone kaplarını koyar içine kendi yaptığı pudingi*
    anneye göre süt çocuğa göre çikolata,
    herkes mutludur
  • içinde ne süt ne çikolata olmayan bir yiyecek için yapılmış, yanıltıcı olmasına rağmen kabul gören slogan. bana göre kimyasal onlara göre çikolata demek ise daha doğru. çünkü onlar gerizekalı.

en azından her anneyi kandıramadıklarını yüzlerine vurmak lazım.
  • reklamda taffarel'in karısı söylemişti bu sözleri, hala da dilimdedir nedense kendi kendime sık sık mırıldanırım.
  • bir cismin zihinlerdeki tezahürünün anlaşılabilirliği ve ifade ettigi değerler bakımından farklılıgıdır.
    buna verilecek en nefis ornek taş'tır.misal, bana gore mücadelenin sembolüdür,onlara göre basit bir toprak yapı taşıdır.
  • -bana göre şut onlara göre orta
    (bkz: orta şut karışımı bir vuruş)
hesabın var mı? giriş yap