şükela:  tümü | bugün
 • ekmekte gramajın düşürülmesini eleştiren ekmek sanayii işverenler sendikası genel sekreteri cihan kolivar, ekmeğin, ucuz olması nedeniyle israf edildiğini iddia etti ve “bana kalsa ekmeği 5 liraya yediririm israf olmasın diye. siz hiç çöpte sucuk, pastırma, kavurma gördünüz mü? göremezsiniz, çünkü pahalı” dedi.

  haberin devamı
 • sen ekmeği 5 lira yaptığında evine günde on ekmek alan, ailesini zor besleyen hasan dayı napacak?
 • (bkz: ekmek sanayii işverenler sendikası genel sekreteri)

  yapılan açıklamayı geçtim, ilgili kişinin açıklaması neden haber değeri taşıyor onu merak ediyorum. gir o zaman herhangi bir kahvehaneye birine sor durumu, yap haberini.

  zaten açıklamanın devamı da şu şekilde "kolivar’a göre, bir diğer sorun da ruhsatsız fırınlar. sadece istanbul’da bin 300 ruhsatsız fırın olduğunu savunan kolivar, bu fırınlarda eksik gramajlı ekmek satıldığını söyledi. “istanbul’da pazarlarda ekmek satılıyor, nerede üretildiği belli değil. yumurtacı, sucu satıyor, el arabasında ekmek satılıyor” diyen kolivar, tüketiciye “ekmek alırken sadece fiyatına bakmayın. gramını tartın, işçinin sigortasını ödüyor mu kontrol edin” diye seslendi."

  ulan madem işçisinin sigortasını bile ben kontrol edeceğim, neyine vergi veriyorum amk bu devlete.

  tanım: gereksiz birinin yaptığı gereksiz açıklamadır.
 • bu ülkede ekmek 1.25 dolar olduğunda halk eşitsizliğin farkına varabilecektir.

  olmasını diliyorum.
 • "siz hiç neredeyse çeyrek altın kadar fiyata sahip pastırma gördünüz mü?" şeklinde karşı soru sorulması gereken şahsın saçmalamasıdır. yakında o2 moleküllerinden de para alırlar bu kafayla.
 • sucuk, pastırma ve kavurmanın her ailenin evinde bol bol tüketildiği neverlandda yaşayan kişinin açıklaması.

  ekmekle doyuyor insanların karnı, aldıkları / alamadıkları maaşları en çok ona yetiyor güzel kardeşim. bayat ekmeği de harcamaz insanlar farkkı kulkanım yollarını bulurlar. senin ekmek sokağa atılıyor dediğin yerler ekmeği 5 lira yapsanda çöpünde görebileceğin yerler.

  anlamıyorum ki nerede yaşıyor bu insanlar bu kadar mı sokaktan uzaklar, bu kadar mı umursamazlar. bak hala kavurma pastırma var mı çöpte cümlesi benim tepemi attırıyor.
 • zaten ekmek çok pahalı olduğu için avcılıktan tarım toplumuna evrildik. yoksa et dünyanın en kolay ulaşılan besini.