• mahalle kültürü yaşamamış, site içinde basket oynayıp site havuzuna giren, mahalle çeşmesine ağzını dayamadan yanındaki avm'den 0.5 litre erikli su alan sosyete çocuklarının anlamasını beklemediğim filmdir.
    güldürdüğü kadar verilmek istenen mesajlar da adrese gönderilmiştir. kısacası olmuştur.
  • --- spoiler ---

aslinda tum olayin riza'nin sarisin kıza acilmak icin uydurdugu bir hikayedir. cunku riza yillarca babasinin ona anlattigi ayperi hikayesini unutmamaktadir ve sarisin kizi gordugunde nutku tutuldugu için o da bu hikayeden yararlanarak ona acilmayi secer, bu şekilde ona seni seviyorum der. dikkat edilirse banktaki konusma basladigi andan itibaren kiyafetleri hep aynidir ve aradan bircok olay gecmesine ragmen son sahnede de ayni kıyafetleri vardir. leyla ile mecnun'un finalinde oldugu gibi bana masal anlatma'nin da finalinde burak aksak ayni yontemi secmistir.
    --- spoiler ---
  • benim diyen aşk filminde geçmeyecek şu söz var bu komedi filminde:

--- spoiler ---

"öyle bir kız ki, çocukluğumun bayram sabahları gibi. insan gözlerine bakarak nasıl söyler sevdiğini..."

--- spoiler ---
  • ya o değil de gökdelenlerde şehrin mezar taşı be aaabii.
  • --- spoiler ---

metin, ali, feyyaz degil 8 numaralı rıza forması
    --- spoiler ---
  • şubat tatilini bekleyen öğrenci gibi,
    bayi toplantısını bekleyen beyaz eşyacı gibi,
    kaynanasının evine dönmesini bekleyen damat gibi,
    erken seçim bekleyen muhalefet partisi lideri gibi
    beklediğim film...

beklentim çok üstlerde, umarım hayal kırıklığı olmaz...
  • espri yapmak için illâ sikip sokmak gerekmediğini gösteren film.

hiç l&m izlemedim. karakterleri tanımam. adını çokça duyduğum erdal bakkal var bitek. filmdeki hangisiydi onu da bilmiyorum.

türk sineması deyince çekebildikleri 2 tür kaldı bu aralar:
    komedi, korku.

aslında az parayla çekilebilen filmler olduğu için tercih edilmekte bu türler. zaten diğer türleri becerecek adam da yok teknik de teknoloji de...

korku filmi, geleneksel cinli hurafelerin batı gizemleriyle soslanıp, bolca kulak tırmalayan çığlıklar eşliğinde sunulması türk sineması için.

komedi ise amuğa goyim, gotüme benziyon, ipimle kuşağım sikimle taşağım düzeyindeki cinsel organ çevresindeki sözde espriler.

ince ve ahlâklı espriler barındıran güzel film. ekibe teşekkürler.
  • --- spoiler ---

iyi adam film boyunca istese de sigarasını yakamazken, kötü adam anında yaktı sigarasını.

masal işte. ne güzel.

--- spoiler ---
  • bu filme gitmeyip yarın öbür gün internetten cekip, gelip buraya filmi öveceklerin şimdiden amına koyayım. bu film iş yapmazsa çok üzülürüm ibneler..
  • filmi izleyen herkesin ortak fikri;

"argo olmadan da mizah yapılabiliyormuş!.."

bunu bizlere gösteren burak aksak ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz...
hesabın var mı? giriş yap