şükela:  tümü | bugün
  • kendimize yapıp yapabileceğimiz en büyük iyiliklerden biri "bana ne!" diyebilmeyi öğrenmektir. bana ne'yi öğrenince sana ne'yi de yanında hediye olarak veriyorlar hem. bana ne derken vurdumduymazlığı kastetmiyorum; değiştiremeyeceğimiz, gücümüzü, idrakimizi, haddimizi aşan her şey karşısında takınacağımız tavırdır bana ne. zira bize ne'dir, biz ancak bize verilmişlerle, yapmamız gereken ne ise onla ilgilendik mi dışarının girdabından kurtulabiliriz. bana ne'yi diyemediğimiz anda o girdabın içine çekiliveririz. girdabın mahiyetini, önünü sonunu kestirmediğimiz için de sonunda yine vay gara başlarım diyerek yen yaka yırtan biz oluruz. bunlar hep tecrübeyle sabit. "bana ne" insanı özgürleştirir efendim, tıpkı "ben bilmem" gibi, tıpkı "kul oldum hür oldum" gibi. elbette bunları üstünkörü söylemekle iş bitmez, fakat üstünkörü söylemek de bir şeydir, gün gelir hakikatini de öğretirler.

ötesi bana ne! cümle nevrozların, depresyonların, sıkıntıların devası bu sözü içten, gönülden söylemekte gizlidir. "üstüne vazife olmayan işe karışma!" bu söz benim babamın virdi mesabesindedir, kendimi bildim bileli babamın bana ve herkese verdiği öğüt budur. anlamını, 40 yaşımda az buçuk anlamak nasip oldu. tabii kemâline değin anlamaya, öğrenmeye devam. analarımızdan babalarımızdan, bize gerçek ders verenlerden hakk gani gani razı olsun.
  • bazen keşke rahatça sarf edebilsem ve keşke gerçekten inanarak söyleyebilsem dediğim söz öbeği.
  • son noktadir, iletisisim icin.

sana neden daha acidir.
  • sözleri "uysa da kodum uymasa da" mantığıyla yazılmış olsa da altyapısı gayet sağlam olan edis şarkısı. klibini de beğendim, sonunda bizim de dans edebilen bir erkek popstarımız oldu ya çok mesudum. bundan öncekiler hep ilkokul müsameresine zorla adı yazılmış, elini kolunu nereye koyacağını bilemeyen utangaç öğrenci gibi dans ediyordu.

klibin renkleri ve edis'in styling'i de gayet güzel, trend.

ayrıca iki klip çekip albümü çöpe atmamasına çok sevindim, bana ne gerçekten klibi hak eden bir şarkıydı; hatta ben roman'dan sonra direk ikinci klibin bana ne'ye gelmemesine şaşırmıştım.

türkçe pop'ta şu an takip edilmeye değer sayılı şarkıcılardan biri edis'tir bence.

bir de o kadar övdüm banka hesap bilgilerimi yolluyorum edis bey sajdkasdd.
  • kış sonrası gelen bahar gibisin demiş birisi edis beyciğim için görüyor ve artırıyorum!
    pek şukela klip, dansçılar noe filmi climax’ten fırlamış gibi, filmi o da epey sevmiş anlaşılan.
    klipteki tüm kıyafetlere bittim ama o kot ceket bir harika dostum!
    ayrıca şarkının adı spotify’a göre banane, youtube’a göre ise bana ne.
    kuul.
  • edis'in daha bir iki gün önce klip çektiği şarkısı. bazı şarkılarını dinliyorum (bkz: an) (bkz: buz kırağı) fakat bu şarkı çok boş olmuş yahu. sözlerinde hiçbir anlam yok, iki cümleden biri bana ne'lerle doldurulmuş. belli bir konusu bile yok gibi geldi. keşke sözlerinin üzerinden geçselermiş. klip güzel, bi' değişik ve renkli çünkü.
  • umrumda deil, la sus iki dakka bashka ıshım var demektır. (burdakı la yı da adanalılar kullanır.)
  • edis’in henüz çıkardığı an albümünde bulunan, ilk dinlemede beni kazanan ve albümde kişisel favorim olan şarkı. altyapısı, düzenlemesi, sözleri harika. acil klip istiyoruz buna.
  • klibi taptaze edis görgülü şarkısı.