şükela:  tümü | bugün
  • bu sozu demirelin soylemedigi, hatta daha dogrusu kimsenin soylemedigi ortaya cikti yazildi cizildi.. ama hala inatla israrla demirelin sozu diye gecmesi garip. demirelin konuyla ilgili soyledigi laf "mitin raporlarina gore olaylarin kaynagi solcular. yapilan eylemlerin %70 i solculara %30 u sagcilara ait" dogru, yanlis adamin soyledigi laf bu.
  • (bkz:yollar yürümekle aşınmaz)
  • sayın demirel bu sözü söylemiştir. cümle tam olarak şöyledir "bana sağcılar ve milliyetçiler cinayet işliyor dedirtemezsiniz, böyle bir şey söylemiyorum, devlet cinayet işleyenin yakasına yapışmak zorundadır"
    hem de bu sözü sağcılar ve milliyetçiler kahramanmaraş ta 100 e yakın insanı katlettiği dönemde 24 aralık 1978 de yaptığı basın toplantısında söylemiştir.
    her ne kadar insan hafızası unutkanlıkla malülsede arşiv unutmaz efendim
  • "bugüne kadar doğru birtek laf etmedim, bana zorla doğruları söyletemezsiniz" demenin dolaylı yoludur.
  • ve sonunu getirmistir özlü sözünün:

"...onlar devleti koruyor".

devrik basbakanimiz söylediyse dogrudur.

tersi söyle olabilirdi:

"bana solcular adam öldürüyor dedirttirebilirsiniz".
  • "bana -sağcılar adam öldürüyor- dedirtemezsiniz", demesine rağmen demiş oluyor aynı zamanda.
  • neden bu kadar abartıldığını anlamadığım söz.

zira bana da dedirtemezsiniz. hayatta demem. yalvarın yakarın, olayları bir bir sıralayın, göz önünde, doğruluğu tartışılamaz kanıtları kafama vurun, yine de demem. vallah da billah da.

zira dersem kabak gibi oyarlar, içime bade koyarlar.

bu yüzdendir ki, sağcılar adam öldürmez. karınca dahi ezmez onlar.