şükela:  tümü | bugün
  • bir müjde aklanoğlu romanı.
  • yakında fox tv'de başlayacak dizi.

(bkz: fox tv dizileri)
  • senaryosu caanım deniz akçay'a ait olan fox tv'de yayınlanacak, yönetmen koltuğunda mesude erarslan olan dizi.

deniz akçay'a dizi konusunda inancım tam. yakalamıştır bi yerden.
  • ilk bölümü bugün yayınlanan fox dizisi.

ilk bölüm hakkında yorum yapmam gerekirse biraz hayal kırıklığına uğradım.

esas kız yerinde bir seçim fiziksel güzelliği zirvede oyunculuğu da idare eder.
    kadir doğulu'yu normalde sevmem ama bu rol kendisine gayet yakışmış. sanırım kadir doğulu'nun bu derece itici olmasının sebebi liseli oynamaya çalışmasıymış. şimdi aile babası falan hiç beklemediğim kadar beğendim.
    veee gelelim mustafa üstündağ'a gelelim haşmet'e...
    kendisi diziyi izleme sebebimdir. zerre yakışıklı bir adam olmamasına rağmen jestlerine mimiklerine bayılıyorum. muro'dan tut muhteşem yüzyıl kösem'deki kara davut paşa'ya kadar ne oynasa severim. adamın oyunculuk yeteneği ve garip bir şeytan tüyü var. sanırım buna karizma diyorlar.

fakat haşmet karakteri şimdilik hiç olmamış. bir kere adamın kendi başına bir tane bile sahnesi yok. sürekli esas kızın yanında kıza yavşarken veya çok büyük kötülükler yaparken görüyoruz. bu çok itici ve malzeme ziyanlığı resmen. normal bir hayatı, sevdikleri, ailesi yok mu bu haşmet'in?

sadece kötü, doğuştan kötü, öyle böyle değil felaket kötü diye kötü karakter olmaz. olsa da kimseye sevdiremezsiniz inandıramazsınız. eğer diziyi mustafa üstündağ'ın sırtlamasına izin vermezseniz bu dizi çöker, tutmaz.

kış sezonu için iddialı bir diziyi kadir doğulu kitlesiyle izletemezsiniz.

kısaca haşmet'i karikatürlere yakışır saf kötü karakter yapacağınıza gerçek bir karakter verip, gerçek bir insan yapın.
    daha önce yapılmışı var mesela, merhamet - sermet karayel...

örnek alın derim.
    hadi hayırlı sezonlar.
  • fragmanını ilk gördüğüm günden beri sırf mustafa üstündağ için sabırsızlıkla beklediğim diziydi. bugün ilk bölümü yayınlandı ama ne bileyim olmamış gibi. yada ben haşmetten bir sermet karayel olur mu acaba diye bekledim. neyse ilk bölüm olduğundan böyle galiba zamanla açılır diye ümit ediyorum hem ay yapımdan boş dizi çıkmadı çıkmaz. hayırlı olsun diyelim.
  • yazılmış ama tekrar vurgulamak gerekir: diziyi mustafa üstündağ için izlemeye başladım, beklentim sermet karayel in üstünde bir karakter yaratılması idi. gel gelelim, alakasız 3-5 sahnede salt 'kötü' gösterilerek harcanmış.
    seda bakan - kadir doğulu cidden çok yanlış çift. kadir doğulu nun oyunculuğunu sevmem ama illa o olacaksa kız naz elmas falan olabilirdi. seda bakan esas kızsa, engin hepileri falan olabilirdi partneri.
    onur karakterini oynayan çocuk, oyunculuk katliamı resmen. o karakteri erkan kolçak köstendil oynasa, senaryonun ileriki kısımlarında da baya seyirci çekerdi.
    alperen karısı tam didem uzel hadi yeni bebeği var, o kabul etmedi diyelim, begüm kütük de olumlu.
    sözün özü casting baya kötü.
    dizinin 2. bölümünü izlemeyeceğim, ama işin iyi tarafı bu dizi uzun sürmeyeceği için seda bakan, behzat ç.ye yetişir.
  • biz maaile toplanip mustafa üstündağ icin izledik. kardeşim izmirden arar 'izliyorsun degil mi?' diye, kuzen ankaradan arar 'naptın, mustafacığımızın bu rolüne de hayran kalacak mıyiz panpiş?' diye sorar annem denizliden 'bak bak! mustafa üstündağ var sakın kacırayim deme' diye tembih eder, yengem bile aradı ıspartadan izlemeyi unutmayayım diye, memleket meselesine döndü bu dizi bizim aile cemiyeti içerisinde. ben de boş durur muyum hemen vatsap grubu kurdum bu hatunlarla 'mustafa üstündağ fanları' adi altinda, kıps. dizi ise şimdilik tirt geldi bana, nezleyken bile izlenmez ama mustafa bey için katlaniciiz.
    tatmin edici olmayan tanım; fox tv de yayınlanan ay yapım dizisi..

eksileyen elleriniz dert görmesin pampişler..
  • kötü karakterin aslında leyla'nın babası olduğu dizi. şöyle sağlam bir dövesim var.
  • seda bakan kim abi? kadir ne yapitin guzelim ya harcattin kendini.

ılk bolumunu izledigim dizi. basrol cifti begenmedim cok net. kadir dogulu gibi su gibi bir adamin yanina seda bakan kim? abicim yakismiyorlar bile o derece. aralarinda dogacak hikayeye ne kadar inanilir bilmiyorum ama aktris secimi son derece kotu. yoklukta mi cektiniz diziyi ne yaptiniz. yine de mustafa ustundag ve kadir sirtlayabilir mi diziyi onuda bilmiyorum. sedayi mustafaya bile yakistiramadim ki ben.
    tutmasini ve devam etmesini istedigim dizi ancak mustafa ustundundagin hikayesi iyi islenmeli. diziyi goturen genel olarak kadin izleyici kitlesi olunca heralde ay yapim buna guvendi. buarada kadir doguluyu ayri begenirim yakisikli bulurum hatta sadece tipi icin izlerdim ancak ilk bolumde performansi gercekten iyiydi. oyunculuk adina biseyleri ilerletmeye baslamis.
  • mustafa üstündağ eyvallah tamam da kadir doğulu oyuncu bile değil izleyin lise müsamerisindeki okul aile birliğinden birinin çocuğu..
    ilk bölümünü ilk defa gördüğüm dizi.