• satın aldığım dolmakalem kutusunun vintage dolmakalemlerime zarar vermesi nedeniyle fotoğraflarıyla beraber bir başlık açmıştım bu facebook grubunda. maksadım bu somut tecrübemden başka insanların yararlanmasıydı. grubun yöneticilerinden birisi dolmakalemlerimin yeterince zarar görmediğine kani olarak paylaşımımı sildi. bir dolmakalem kutusunu haketti bence :) sponsorluk ve ahbaplıkla yönetilen bir facebook grubudur. ülkenin hali ne ki burası ne olsun.

büdüt: burdaki eleştirim yüzünden gruptan çıkarmışlar beni :( pen showa götürsem affederler mi acaba?
  • facebook üzerinden takip ettiğim, dolma kalem seven, kullanan, yardımsever insanların bulunduğu grup.

pandemi öncesi özellikle istanbul'da (bkz: buluşka)'lar yapıyorlardı, grup üyeleri belirlenen bir mekanda toplanıp tanışıyor, farklı kalemleri deneme ve kalemler üzerine sohbet etme imkanı buluyorlardı ki benim ne yazık ki katılma fırsatım olmadı.

dolma kalem üzerine sohbet edecek kişi bulmak kolay değildir, bulursanız kıymetini bilin, kaybetmeyin o güzel insanları.

ayrıca kalemlik isimli gruplarında da üyeler tarafından yapilan ikinci el kalem satışı mevcut. grupta hemen herkesin daha önce birbiriyle alışverişi olmuş, yanlış yapan olursa gruptan dışlanıyor. sıfır kalem fiyatları düşünüldüğünde güvenilir bir kaynaktan ikinci el kalem alabilmek güzel bir imkan.

tavsiye olunur.
  • kaweco ve pelikan fanları tarafından dolmuş facebook grubudur. bu 2 markaya laf ettiğiniz anda hemen tepkiler başlar. çin üretimi kalemleri orijinal model bile olsa sevmezler (onlarca senedir üretilen, sandığınızdan çok daha fazla orijinal model var). çakma kalemlerden nefret ederler, ama benzer, harman ve çakmanın farkını da bilmezler. buna rağmen nasıl bir tezattır ki hayranı oldukları pelikan markasının m150 modeli çakması olan scrikss 419'un da bir o kadar hayranıdırlar.

ha içerde çok güzel insanlar vardır, çok tatlı paylaşımlar vardır, o tamamen ayrı.
  • yıllardır takip ettiğim, internet sitelerinin yanında aynı isimde facebook grupları olan özel zevkleri olan insanların toplandığı topluluk.
  • facebook sayfaları evlere şenlik.

koca koca herifler “kalemime uygun defter bulamadım” diye ağlayacak neredeyse.

ortam mavi istiridye barı gibi.
    yazık valla.
    allah düşürmesin.

(bkz: dolmakalem/#70612509)
  • dolmakalem sevdalılarının buluştuğu sanal mekan.
  • yaz ki var olduğumu anlayayım. sen yok ben yok.
hesabın var mı? giriş yap