• 2020 yılında da devlet kuramamış kürt milliyetçisi. devlet kurmak için akp'ye yanladı olmadı gezi'de akp'yi savundu olmadı daha sonra da en büyük gezici oldu yine olmadı 2020 yılında canancı oldu yine olmadı olmadı obamacı oldu trumpcu oldu yine de olmadı olmadı. şimdi de bidenci oldu neyse 2021 yılında da türkçe konuşarak kürt milliyetçiliği yapmaya devam.
  • abd'nin suriye'den çekileceğini duyunca bir tarafları tutuşmuş türkleri sevmeyen, bölücü, kürtçü, nefret dolu, pkk destekçisi hewal. zaten entrylerinin yarısından fazlası kin, nefret, bölücülük, pkk propogandası içeriyor. muhtemelen en azılı pkk sempatizanlarından birisi ama malum ohal, fazla açılamıyor hevaller. sözlükte barındırılmaması gereken teröristlerden.

https://prnt.sc/iy781p
  • zamaninda doğu anadoluda işgalci olmakla suçladığı türkiye cumhuriyeti devletinin bir bakanlığında öğretmen olarak atanmaya çalışan ilginç bir tip. (bkz: #120380045)
  • kürtçü birisi.üstüne üstlük komikte.akp hükümeti ile türkiye devletini bir tutan yazılar yazıyor.
  • "kürtlere yönelik ayrımcı dil" nedeniyle mi uçurulmuş?? oha üstüne çüş. sözlük yönetimi 13 yaşındaki ergenlere teslim edildi de, haberimiz mi yok, nedir? hayır, ortamımızı bilelim yani, şurada bazen ciddili, yetişkinlere hitap eden entryler filan giriyor bazı arkadaşlar..
  • uçurulmayı hak etmişti.
    kardeşim artık ironi yaptım diye not düşersin entrylerine bu da sana ders olsun.

not: ironi

şu sözlükte beğenerek takip ettiğim birkaç yazardan biridir.
    ve ekşi sözlük yönetimi bir şeyler yapmak istiyorsa ironinin değil gerçek nefret söyleminin peşine düşsün.
  • geçmişte debe'ye soktuğu ve birinci dünya savaşı sonrası ittifak devletlerinin avrupa'da olanlarının etnik ve tarihsel faktörler göz önüne alınarak zayıflatma amaçlı parçalanmasıyla türkiye'nin biri sana biri bana diyerek sömürge olarak parçalanmasını eş tuttuğu bir giri vardı. bunun üzerinden ileri-geri yapmıştık.

şimdi de kayzer wilhelm'i çolak kompleksi üzerinden dünya savaşı çıkartmış bir diktatör yapmış, bununla debe'ye girmiş yine.

şahsen en büyük çekincelerimden biri bu site gibi anonim platformlarda yazarken eskaza bir şeyi yanlış hatırlayıp doğrulamadan bırakıp birilerinin yanlış bilgilenmesine sebep olmak. zevk diye yazıp okunmayacağını bilsem de takıntı yaparım ne olur ne olmaz diye. çünkü bu senenin olaylarının temelinde sosyal medya cehaletinin yattığını biliyorum. kıyıda köşede kalsa da sistemsel etkisi var açık medyada yazılan her şeyin. ciddi ciddi qanon takibi yapan yüz milyonların var olduğu bir dünya bu

bir yandan da böyleleri gelip her tarafından yanlış akan "kayzer wilhelm çolak olduğundan kompleks yapıp dünya savaşı çıkardı" diye giri yazıp ulusal ana akım medya gücünde takibi olduğunu bilerek bunu yayınlar. uyarınca da pişkin pişkin raad ol ciddiye alma tarzı yanıt verir ciddi yayın olarak okunduğunu bildiği halde.

bu yüzden üstüne üstüne gitmek lazım böylelerini gördükçe. rahat olunca geçit verince ne olduğunu görüyoruz.

tanım: meşrubat bazlı yazar kişiliği
  • meali anlamayan nesle aşina kıldılar bizleri. benim uçurulmasından anladığım bu.

ironinin alasını yapan, sözlüğün seviyesini yükselten, bilgi dolu ve mizahi entryleriyle severek okuduğum badim. ondan daha iyi ironi yapan başka bir yazar tanımıyorum burada, sayın çok değerli sevgi kelebeği sözlük!
  • türkiye'de yaşayan kürtleri türkiye cumhuriyeti'ne ve türklere karşı kışkırtmaya çalışan biri.

(bkz: #107148066)

--- spoiler ---

burayı okuyan kürtlere sadece bir şey söylemek istiyorum:

açıktan bunları diyenler sizce kendi aralarında otururken neler diyorlardır hiç düşündünüz mü?

aynen aynen, ezelden beri kardeş iki halk, et tırnak, bira ve sigara, kan ve gül, kuru fasulye ve pirinç pilavı, gül ve diken.

unutmayın, bunlar sizi toplama kampına koyup ziynet eşyalarınızı aldıktan sonra soğukkanlı bir şekilde öldürmüyorsa yapmak istemediklerinden değil, yapamadıklarındandır. fırsat vermeyin.

--- spoiler ---

diye yazmış entrydinde.
  • ara ara gidip geliyor. tekrar geri gelmiş hoşgelmis. yalnız kendisine ve diğer aynı eylemde bulunan yazarlara küçük bir eleştirim var. tamam artık buradan gidebilirsiniz yazmayabilirsiniz ama giderken neden bütün entryleri siler gidersiniz, yazik yanlış davranış. zaten artik bu mecra bok gibi oldu. doğru dürüst bilgi birikim namına zaten birşeyler çoktandır yok. alışkanlık ve birazda gündemi takip etmek için bakınıyoruz. ve birde arada siz güzel şeyler yazan yazarların, entrylerine bir göz atmak için bakınıyorum. peki siz ne yapıyorsunuz bir anda buharlaşıp ortadan kayboluyor ve bütün entryleri de kaldırıyorsunuz. yapamayın çok yanlış bir davranış. sende yapma liceli ha preze yaparim seni haa oğlum preze ne demek lan :))

not: bunu yazarken kendisi tekrar gelmişti. ve şimdi malesef yine kendisi sözlüğü terki diyar eylemiştir. ve eleştirdiğim şeyi yine yapmıştır. canı sağolsun ne diyelim. inşallah mutlu ve sağlıklıdır. başka birşey söylemeye gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap