şükela:  tümü | bugün
 • ikinci dunya savasinda parasutculerin (airborne rangers) rollerini, "easy company" denen bolugu konu alarak, anlatan belgesel niteligi bulunan sinema kivaminda televizyon dizisi. dreamworks ve playtone ortak yapimi sahane eser.
  kesinlikle turk televizyon kanallarinin yayinlamaya maddi guclerinin elvermeyecegini dusundugum bir yapit. bir nevi saving private ryan... daha uzunu daha surukleyici sanirim..
 • ilk iki bolumunde david schwimmer in da oynadigi fakat ross a alismis izleyicilerin muthis yadirgayacaklari bir karakteri oynadigi dizi. ilk 3 bolumunde tum saving private ryan da kullanilandan daha fazla ozel efekt kullanilmis, ust duzey bir produksiyon.
 • 2. dünya savaşında easy company adıyla bilinen 101. hava indirme bölüğünün hikayesinin anlatıldığı, "there was a time when the world asked ordinary men to do extraordinary things" tagline'ina sahip, binba$ı winters'i damian lewis'in, teğmen lipton'ı mark wahlberg'in ağabeyi donnie wahlberg'in, vah$i bill'i frank john hughes'un oynadığı tom hanks'in ise kamera önünde bir ingiliz subayını canlandırdığı kamera arkasında ise 5. bölümünü yönettiği, oğlu colin hanks'i de 8. bölümde görebileceğimiz her perşembe 21.40'ta trt1'de izlenesi 10 bölümlük süper dizi..

  bölüğün askerleri arasındaki kardeşlik derecesinde büyük bağların bastogne ve bulge olmak üzere çatışmalarla anlatıldığı 2. dünya savaşı ve/veya savaş filmi/dizisi meraklılarını ekran başına kilitleyecek gelmiş geçmiş en büyük bütçeli ve ödüllü dizi..
 • kapitalist amerikanin parasiyla yaşayan yahudi yonetmen steven spielbergin, amerikan askerini kahraman*, alman askerini isgalci* gosterdigi, esasinda produksiyon olarak guzel olan dizi.
  (bkz: saving private ryan)
 • sona ermi$ olan dizi...tekrarı olsada yeniden sinema tadında bir diziyi beyaz ekranda görebilsek dedirten yapım...easy team misson completed
 • trt1de pazar geceleri tekrar verilmeye başlanan süper dizi.
 • pazartesi gecesi saat 00.05 itibari ile bir bolumunu yakaladıgım pek guzel dizi. sava$ filmlerini sevenler icin bulunmaz fırsat; anladıgım kadarıyla tekrar ediyorlar. based on the novel olması da cabası.
 • dvd seti alinirken kesinlikle paraya kiyilip metal kutulu olaninin alinmasi gereken dizi. zira karton kutulu versiyonu incelendi basarili bulunmadi. ayrica mumkunse dvd seti turkce altyazili seyredilmemesi gereken dizi. "fire in the hole"u "delige ates ac" diye cevrilmis gorunce insan savastan da cepheden de soguyor.
 • pazartesi günleri belli belirsiz saatlerde tekrarı yayınlanan müthiş seri ...
 • kahraman filmlerine alternatif olan, gerçekçi anlatımı ile çarpan, 'niye savaşıyoruz' (sanırım 8 ya da 9) bölümünde (içeriğini bilmiyorsanız) boğazınıza okkalı bir yumruk yemenizi sağlayan, alman'lara savaş sırasında kraut, yani yabani ot dendiğini öğrendiğim dizi film. her bölüm başındaki röportajlarda gerçekten o savaşta olanların anılarını dinledikçe yaşananları daha bir ayrıntılı öğreniyorsunuz.
  bu filmi izleyip de savaş oyunu oynamak isteyenlere de foxholelarda yaşamalarını salık veririm; çok değil 2 hafta bile yeter.
hesabın var mı? giriş yap