şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: a band apart)
 • arthur *, odile * ve franz*'ın bütün louvre muzesini 9 kusur dakikada koştuğu filmdir. daha sonra the dreamers adli filmde bu rekor bir şekilde kırılmıştır. 1964 yapımı bu film jean luc godard ismini sinema tarihine yaldızlı harflerle yazar. bir dolu yönetmeni etkilemeyi başarmayı bilir. 1964 paris'i hakkinda nostaljik bir sunudur da ayrica. bohemliğin bir çeşit görsel karşılığıdır.
 • sinema tarihinin jules et jimden sonraki en ünlü 2 erkek 1 kadın triosunu bulunduran bir film. 3ü arasındaki paslaşmaların doğallığı dikkat çekicidir. ayrıca fransız yeni dalga klasiklerinden.
 • ayrıca gereksiz bir trivia olarak belirteyim; quentin tarantino'nun yapım şirketi a band apart adını burdan alır.
 • filmdeki anlatici jean luc godard in kendisidir.
 • gerçek bir sessizliğin sonsuza tek sürebileceğini söyler franz. ne de doğrudur.
 • godard'ın her zaman yaptigi gibi edebi gondermelerle donattigi mutis filmi.. kahramanlarin isimlerinin 'arthur rimbaud' ve raymond queneau'nin aynı adlı romanindan esinlenerek 'odile' olmasi da bu sebeptendir. meshur diyalog ise soyledir:
  -konusacak birseyimiz yoksa bir dakika sessiz kalalim.
  +bazen cok salak oluyorsun.
  -bir dakika sessizlik uzun olabilir ama gercek bir sessizlik dakikasi sonsuza dek surer.
 • yeni nouvelle vague albümünün adı. resmi siteden dinleyebildiğimiz kadarıyla heart of glass, bela lugosi's dead, the killing moon ve fade to grey var albümde. önden yollanan şarkılarda camille'i göremedik biraz üzülür gibi olduk, ama phoebe eklenmiş (ki kendisi su katılmamış deli), melanie ve marina ise hala mevcut. yine eski, bildik şarkılar, ama bu sefer bossa nova değiller. daha minimal, işin içine elektronik sesler girmeye başlamış. hala çok dinlenesi müzik yapıyorlar. devamını beklemekteyiz.
 • lezzetli yeni nouvelle vague albümü.ilk albümleri kadar iyi diil bence ama eski şarkılar,güzel sesli sempatik kızlar. in a manner of speaking 'in yerini bu albümde waves almış sanki.
  tam şarkı listesi için buyrun:

  echo and the bunnymen : killing moon (melanie)
  buzzcocks : ever fallen in love (melanie)
  lords of the new church : dance with me (melanie)
  yazoo : don't go (gerald toto)
  billy idol : dancing with myself (phoebe)
  blondie : heart of glass (gerald toto)
  the wake : o pamela (marina)
  new order : blue monday (melanie )
  the cramps : human fly (phoebe )
  bauhaus : bela lugosi's dead (phoebe)
  the sound : escape myself (phoebe)
  heaven 17 : let me go (silja )
  visage : fade to grey (marina)
  blancmange : waves (marina)
 • the killing moon un girişi ilkindeki a forest ı andırtan.. 1. 2. track derken, don't go ya gelince "amanin erkek vokal" diye panik yaşatan, ilkinden çok da farklı olmayan albüm. keyifli.

  http://www.nouvellesvagues.com/…glish/singers2.html linkinde vokaller ile ilgili bilgi var, gerald toto ile ilgili bölüm fransızca yazılmış ben annamadım.