şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayret, herkes black mirror çılgınlığına kapıldığı için kelimenin nerden çıktığını yazan olmamış. ben yazayım bari:

bandersnatch kelimesini ilk kullanan kişi, matematikçi ve yazar lewis carroll. kelime ilk defa en sevdiğim masal olan alice's adventures in wonderland kitabının devamı olan through the looking glass bölümündeki bir şiirde geçiyor. bandersnatch, çok hızlı hareket eden, upuzun bacaklı bir yaratık olarak tasvir edilmiş burada. daha sonra birçok kişi kullanıyor eserlerinde bu kelimeyi ama dediğim gibi çıkış yeri lewis carroll’ın eşsiz eseri ‘’alice harikalar diyarında’’.
  • izlerken psikopata bağladığım, neyi seçersem seçeyim sonunda stefanın babasını öldürdüğüm ve bi
    şekilde stefanıda göte getirttiğim bir interaktif film
  • bandersnatch izleyicisinin interaktif olarak içerisine dahil olduğu ama dizi de de söyledikleri gibi "onlar beni kontrol ettiklerini sanıyor ama aslında ben onları kontrol ediyorum" söylemine sahip bir dizi. kendi kararlarını secmediğinizde tekrar tekrar başa sarıyor. o zaman benim seçimlerimin de bir anlamı yok.
  • alice harikalar diyarındaki tombul canavarın adı , biraz sırtlana benzer.

tek gözünü kaybeder , yazık.

bandersnatch