şükela:  tümü | bugün soru sor
26 entry daha
 • gerçek feribot buydu aslında. araba ve yolcu vapuru. ido da feribot demeye başladı.

  başlarda iyiydi. 1.45 de bandırma'dan istanbul'a iniyordunuz. bunu çok net hatırlıyorum. sonra gaz kese kese 2.5 saate çıkarttılar.

  sefer sayısını iyice düşürdüler. örneğin cumartesi bandırma-istanbul sadece sabah 9.30 da. olum bu hattı izmir, balıkesir, manisa, bodrum-datça-muğla-marmaris-fethiye-aydın gibi yerlerden istanbul'a erişmek için kullanıyor millet. cumartesi adam sabah buralardan yola çıkacak, akşam feribotla istanbul'a gidecek.

  kim binecek sabah 9.30 da bandırma'dan istanbul'a. bitirdikleri talebi sonra "talep yok" diye kaldırıyorlar. deniz otobüslerinin satılığa çıktığı engelli web sitesi tweeter da paylaşılmıştı zaten başkaları tarafından.ilgili haber

  hayırlısı bakalım
 • hatıralarım depreşti ibneler.

  bu bandırma ile tekirdağ feribotları depremden sonra sırasıyla yalova iskelesine yanaşmışlardı da ikisinde de aylarca kalmıştık. o deri koltuklar bizim yatağımız olmuştu. gemi içindeki kafeteryadan belirli saatlerde kahvaltı - yemek dağıtılırdı. feribotların araba konan yerlerinde top oynardık. güvertesinden olta sallardık. falan da filan hey gidi hey.

  şimdi düşününce ailem için kabus zamanlarıydı ama benim çocukluğumun eğlenceli zamanlarıymış.