• şu adamlara yapılan beat, reklam, klip, prodüksiyon'un yarısı sahtiyan'a yapılsaydı şu anda dünya çapında bir hiphop sanatçımız vardı.
  • 15 yıldır bu kültürü dinleyen birisi olarak bu çocuk, dar bakış açısına sahip, kendi işi haricinde başka olaylara meze olan hesapta üstadları tokatlar geçer. son parçasındaki sözler, son zamanlarda benim diyen adamda yok. hadi bizim takdirimiz bir kenara, ceza bu çocuğu övdü. şapkanızı önünüze koyun, ön yargıları kırın. bu çocuk yürür.
  • sonradan rap müzikle tanıştığını ve tam olarak ne olduğunu kavrayamadığını düşündüğüm bazı yazarların aksine, doksanlardan beri rap müzikle haşır neşir biri olarak, bu kardeşimize huzurlarınızda 'liderlik' koltuğunu vermek istiyorum. "hangi açıdan? ya nasıl?" diyebilirsiniz. işte "insanlar kimi dinliyor? kimi daha çok seviyor? ben de ona göre yönleneyim, şekil alayım" diye çok düşünürseniz, anlayamazsınız. rap esasen bir müzik türü de değildir, daha çok bir vokal tekniğidir. başarılı bir rap performansı için her şeyden önce doğru bir tavır; sonra iyi bir teknik, iyi sözler, iyi bir akış ve bunları hakkıyla icra edebilmek için de iyi bir nefes gerekir. ben şahsen bu saydıklarımın hepsini bu çocukta buluyorum, hatta fazlasını. örneğin aralarda kullandığı kendine has gırtlak nağmeleri inanılmaz, şarkıların nakarat kısımlarında bir rapçinin aksine sesinin de çok iyi olduğunu görüyorum. benim şahsen yeni bir iş çıkardığında, bir video yüklediğinde heyecanla ve merakla açıp izlediğim, takip ettiğim iki isimden biri konumunda. bir diğeri de tepki'dir, tabi eski tepki gibi işler yapmaya devam ettiği sürece.
  • bence son zamanarın en bomba işini dün gece bırakmıştır. altyapıdan tutun liriklere, sesinden klibine, montajına kadar ortaya şahane bir iş koymuş. bence yeni nesilin kralı baneva'dır, adam gümbür gümbür. hem mütevazı ve tarzı çok farklı ve sağlam geliyor bana. motive falan bu adamın yanında hikayedir benim gözümde. bırakın artık mahalle anlatıları ve zenginlik maceralarınızı. biraz sorgulayın, sorgulatın. "hiçbiri" bunu bir başarmış bir şarkıdır benim gözümde.
  • nasıl yatırım yapabiliriz ?? gözümüzün önünde yükseliyor. ileride adından çok bahsettirecek rapçi
  • yeni keşfettiğim küçük canavar.
    spotify'daki tek şarkısı olan ihtiyacım var ile keşfettim. prodüksiyonda bugy imzası da olunca daha bir dikkatli dinledim. ciddi yetenekli ve gelecek vadeden bir rapçi.

yetenekli diye övmek biraz yüzeysel kalıyor, çalışmasız yeteneğin pek bir olayı olacağını düşünmüyorum. ama henüz on sekiz (harbiden sadece 18) yaşında böylesi bir işe imza atmak için yetenek, doğru çevre vb. faktörler yeterli olamaz bence. besbelli bu adam senelerdir rap yapıyor kendi kendine, okumuş dinlemiş öğrenmiş ve yeteneğinin üstüne koymuş.

böyle uzun uzun yazmamın bi sebebi buraları merak edip okuyorsa bu sevgili kardeşim, bilsin ki beğenilerek takip ediliyor. bir diğer sebebi de, bana lise zamanlarımdaki müzik tutkumu anımsatıyor, ister istemez bir bağ kuruyorum. tabii biz kendi kendimize takılırdık, o almış yürümüş helal olsun.

dilerim rehavete kapılmaz, kıyaslamalara kafayı takmaz, icraata çalışkanlıkla devam eder. böyle çocuklar gördükçe ben de motive oluyorum. yürü be baneva.
  • istiyorum parçası ile tanıdığım, ileride baya fame olacak çocuk. bu çocuk bir başka geliyor.
  • gerçekten tuhaf. 18 bir rapçi için az bi yaş değil. bu veletin zırva sözleriyle boostlanması baya tuhaf.

yeni trend 15 yaş zekaya sikko sözlerse ok. er ya da geç beyni olan rapçiler gelip yazdıkları lirik ve uyaklarla dağıtcak sizi. kendrick lamar demiş biri bi de. yok amk biggie!

edit: ¨hiçbiri¨ yeni çıktı. onu dinledikten sonra önceden yazdıklarımı geri alıyorum. devam et bro!
  • uçurum şarkısına aşık oldum. albümü de aşırı beğendim genel olarak. keyifle dinliyorum. bu tür her ne ise o türün en iyi örneklerinden bu müzik.
  • boş zamanlarımda bu başlığa girip yazılanları okuyor ve mutlu oluyorum. birileri bu çocuğu biliyor ve seviyor diye çok seviniyorum. birileri de hak ettiği takdiri görsün be şu hayatta. umarım daha nice başarılara imza atar. çok güzel bir potansiyeli, çok güzel işleri var. vallahi düşündükçe gözlerim doluyor. pırıl pırıl bir çocuk.
hesabın var mı? giriş yap