• bang & olufsen markasına ait kablosuz kulak içi kulaklık. şık bir şarj istasyonuyla beraber gelmektedir. kendisine yeni sahip olduğum için vaat edilen 5 saatlik kullanımı karşılıyor mu henüz bilmiyorum.

ses kalitesi iyi, önceden sennheiser cx300 kullanıyordum o da çok iyiydi ancak aradaki farkları detaylı anlayabilecek ve anlatabilecek bir audiophile olmadığımdan iyi müzik dinlenebiliyor demekle yetinmek durumundayım.

kablosuz olması haliyle en büyük özelliği, telefonla kolaylıkla eşleştirilebiliyor. beoplay diye de bir uygulaması var, onun üzerinden ekolayzer ayarı yapılabiliyor.

kesinlikle ağır değil.

kulaklıkların yan taraflarında mıknatıslar var. bunlar, kulaklığın hem şarj istasyonuna tık diye oturmasını sağlıyor hem de kullanmadığınız zamanlarda boynunuzda umarsızca salınmak yerine iki uç birbirini çekerek şık bir aksesuar gibi durmasını sağlıyor.
  • (bkz: apple airpods)
  • tamam pahalı. fakat hem çok şık, hem de ses kalitesi olarak oldukça yükseklerde. dinlerken pek bir keyif alıyorum. ergonomi olarak sıkıntıları yok değil zira benim kulak yapıma in ear kulaklıklar uyuyor fakat başlık sayısı alternatifli olarak verilse de uyum sağlayamama riski var gibi.
  • çeşitli kalınlıklarda süngerlere sahip olsa da, kulakta bir türlü durmadığına dair çok fazla yorum var. apt-x teknolojisine sahip başka kulaklık arayışım sürüyor. kiminin volume tuşunun olduğu yer kocaman, kimisi kulakta durmuyor. 2019'a giriyoruz, 1500 lira verdiğin halde düzgün bir kulak içi kablosuz kulaklık bulamıyorsun. bu ne bilimsizliktir.
  • yeni sahibi olduğum kablosuz kulaklık. evet pahalı ama tek özelliği pahalı olması değil çok hafif çok şık ve kullanışlı olması.ben uzun zaman araştırırarak aldım bu kulaklığı. 8 ay önce 600 tl ydi 3 ay önce 700 tl.. baktım ki arsa gibi değerleniyo alıyım bitsin bu ızdırap dedim.

almayın pişmanlıktır.
  • https://support.bang-olufsen.com/…911552-beoplay-h5

--- spoiler ---

teknik özellikleri:

designer dimensions weight
    jakob wagner 39 mm x 28 mm x 23.5 mm
    1.5” x 1.1” x 0,9”
    18 g
    headphone type cable (attaching earbuds) remote
    wireless in-ear 52 cm / 20.5” 3 control buttons and microphone
    wireless connectivity usb charging cube driver type
    bluetooth 4.2