şükela:  tümü | bugün
 • 1- borçları ödemek
  2- gayrimenkul
  3- hısım akrabaya yardım
  4- kalan paranın faize yatırılışı
  5- aydan aya faiz yemek
  6- istiklal marşı
  7- kapanış
 • (bkz: uyanmak)
 • kirayı öde.

  zira ben hesaba para yatınca ilk kiramı öderim.
 • altı sıfır geri gelmiş lan diye düşünürüm. on milyon ne arasın lan benim hesabımda.
 • öncelikle parayı bankadan çekmek. paranın izinin sürülmesini imkansız hale getirmek. hesabındaki sana ait olmayan bir parayı, eft-virman vs. ile bir yöntemle başka bir hesaba gönderirseniz, o paranın izi sürülür. para bankadan nakit olarak çıkarsa, nerede olduğunu bulmak imkansızdır. şubede bu kadar yüklü miktarda para olmayacağından, önce çekeceğiniz parayı ayırtmanız gerekiyor. paranızı koyacağınız yer, sadece bir müşteri numarası ile hatta nickname ile müşteri kabul eden isviçre bankaları olsun.

  yanlışlıkla hesabınıza para gönderen kişiler peşinizde olacaktır. bu kişiler, savcı, emniyet müdürü, milletvekili, müsteşar, bakan hatta başbakan ile direkt ya da dolaylı yollardan irtibatta olan kişilerdir. sizin hesabınıza 10 milyon tl gönderdilerse, bu adamların yıllık işlem hacmi akıl almaz derecede demektir. bu kadar çok para varsa, herkesle irtibatları vardır. paranın ne kadarını aldıysanız aldınız, yetkili abilerin telefonu çalmadan, ülkeden gitmiş olun.
 • (bkz: o zaman dans)
 • ''sen de amma şanslısın ha'' laflarına aldırmadan pis pis sırıtılır, bankadan para alınır, yeniköy'e ilerlenir.

  (bkz: monopoly)
 • 990 milyon tl'yi ne zaman harcadım diye düşünmek.
 • 10 milyonu bilmem ama 20 milyonla ilgili bi anım var :)

  paradan 6 sıfır atılmadan birkaç gün önce, üniversitede okuduğum şehirden ailemin yanına gelmek için yol parası istemiştim babamdan. hesabıma bugünün 20tl si olan 20 milyonu göndermişti. ben de parayı çekmek için birkaç gün sonra bankaya gittim. para çekiyorum çekiyorum geldikçe geliyor. elimde 260 tl oluverdi. burada bir yanlışlık var diyerek elimdeki paralarla bankaya gittim. paradan sıfır atıldıktan sonra bu duruma alışamamış bankacı kız eski paraya göre hesabıma para girişi yaptığı için hesabımda tam tamına bugünün parası ile 20 milyonum oluvermişti.

  paraları teslim edip durumu anlatınca banka müdürü mosmor kesildi. hem seviniyor hem de ya o para gelmeseydi diye düşünüp üzülüyordu. başları yanabilirdi. neyse ki hesabı düzelttik paraları iade ettik. müdür de epey teşekkür etmişti.

  ailede baya geyiği dönmüştü durumun. bi gecede zengin olmuştum. hayatım boyunca belki de hiç sahip olamayacağım kadar bir miktar. komik bi anı olarak kaldı bende.
 • hesapta para bırakmadığım için daha önce alınamamış hesap işletim ücretlerini kesip, beni sinir ederler arkadaş. dümdüz 10.000.000 tl. görmek varken, 9.999.863 gibi bir şey görmek uyuz eder beni.

  o yüzden önce gider, o hesap işletim ücretini yatırırım.