şükela:  tümü | bugün
  • banka hesabınızda çok para varsa, her sabah sizi bir bahane ile arayan kadının size çekilmesidir.

abla her sabah açıyor hesabınızı, orada milyonları görüyor, görüyor, görüyor, sonra bu adam benim kocam olmalı deyip hop telefona, sonra da:

-alo, murtaza bey, ben bengüsu, en sevdiğiniz bankacınız ahahahahahahaa, ne kadar komiğim di mi, bankamızın son uygulamasından sizi habe...
    -ablacım saat kaç?
    -5.30... pardon kendimi kaybedip çok erken aramışım. sabah dokuzda geri ararım ben sizi. iyi uykular.

edit: ablalarım, boşuna mesaj atmayın, bende para yok.
  • maalesef var boyle bisey. maalesef diyorum cunku cogu seyleri imajdan ibaret. cok zor sartlarda, cok stres altinda yuruyen ve karsiliginda sahte gulucukler, yapay mutluluklar, sosyal medya mutlulugu ve emeklerinin cok altinda bir kazanca sahipler. yasadiklari havali hayatla karsiliginda elde ettikleri adaletsiz yasam onlarda bir yapay mutluluk olusturuyor. o yilda bir hafta tatil yapip 12 ay tbt paylasanlar da genelde bankacilar. butun stresli ve mutluluk rolu yapmayi ogrenmis kadinlar gibi onlarda da zirhlarinin altinda cok atesli cok disi bir ruh var ama eskisi kadar hevesli degilim o zirhi soymaya. mesleklerini fazla onemseyen herkese gicik oldugumdan, tarzlariyla cok cekici, kisilikleriyle cok eglenceli bulmama ragmen bir cogunun kurlasmalarini gormezden geliyorum. sahte olan ve sekle dayali hicbir seye tahammulum yok. bir zamanlar bazilarina like almaktan daha zevkli mutluluklar oldugunu kanitlamisligim var ama hevesimi kirdilar.