şükela:  tümü | bugün
 • bikaç tiptir bunlar.

  birinci model yeni mezun olmuş, işe yeni başlamış ve bu nedenle az para alan ve aldığı parayı da tamamen giyime kuşama telefona takıya harcayan grup. bu grup maaş yatar yatmaz kredi kartını öder geri kalan zamanda da kredili mevduat hesabından harcama yapar. sürekli bi sınıf atlama çabasındadır, ciks mekanlara gitmeye, iyi restorantlarda yemeğe, sosyeteyle aynı yerlerde eğlenmeye çalışır. bi gün gelir sistem işlemez hale gelince bireysel kredi kullanır, kredi kartını bunla kapatır. bu sarmal zengin biriyle evlenene kadar sürer.

  ikinci model uzun zaman önce bankacılık alemine girmiş kadınlar. bunlar şimdikiler kadar nitelikli olmayan fakat devrenin güzel bi devre olmasından hareketle deveyi hamuduyla götürmüş, evi, arabası, kocası ve çocukları olan artık emekliliğini bekleyen kadınlardır.

  ailesi ve/veya kocası zengin olan, bu yüzden sürekli kokoş kokoş chanel çanta, gucci gözlük, beymen elbise, italyan ayakkabı dolaşan grup. bunlar genelde iyi okullardan mezun olmuş, hırslı tiplerdir. o toplantı senin bu toplantı benim gezerler, çalıştıkları birimler de bankanın en ciks birimleridir. (bkz: hazine, pazarlama, fi)

  haspelkader bankaya girmiş memur tipli kadınlar. bunlar ptt memuru gibi gelir giderler. biraz sonra torbadan örgülerini çıkaracakmış ya da tırnaklarını törpüleyecekmiş gibi dururlar. oysa çok çalışırlar, en operasyon birimler de bunlarınkilerdir.

  kevaşeler. bunlar da kendi içlerinde ikiye ayrılırlar. kaliteli kevaşeler, kalitesiz kevaşeler. kalitesizleri ulus pazarından alınmış açık-saçık bluzlar ve dandik terlikler ayakkabılarla dolaşırlar. sigara içmekten sesleri kartlaşmıştır. herkes de ne mal olduklarını bilir. kaliteliler ise yine açık-saçık, dikkat çekici giyinirler ama giydikleri hep markadır, kalitedir, öyle herkesle de takılmazlar. bunların isimleri müdürlerle, gmylerle anılır.
 • bankaci kadinlar kamu ya da ozel bankalarda calisan kadinlardir. sayilari istatistiki acidan erkeklerden biraz daha fazladir. yeri gelir pazarlama depatmanlarinda yeri gelir operasyon birimlerinde calisirlar. plaza insancigi olabilecekleri gibi varos semtlerde subecilik de yapabilirler. bunun disinda kategorizasyon yapanin boynu altinda kalsin, gulse birsel'ler gotursun sizi. haydi gidin haziran gecesi falan seyredin vizyonunuz genislesin ondan sonra sosyolocik tepsitler falan yapin.
 • genellikle iri kalçalı hatunlardır bunlar. sebep seneler boyunca aynı sandalyede yılmadan oturmaları sonucu kalça bölgelerinin genişleme ve yayılma şeklinde evrimleşmeye başlamasıdır. bir de söz konusu hatun kişi yeme içme hadiselerine istidadı olan biriyse vay haline! sonuç tam bir felaket olur.
 • bankaci kadinlar, 150 milyarlik suv koltugundaki pire kadar kadinlar olabilecekleri gibi aksam yemeginde tilki yemek isteyen kadinlarda olabir. kimine gore aksi ispatlanana kadar butun kadinlar orospudur ama bankaci kadinlarin kimi orospu olmayabilir. anal seks sirasinda psikanalizi yapilan kadinlar'la karisabilirler fakat genelde aniden ufuk cizgisine dalan kadinlardir. bazilarinin dedigi gibi kadinlar sevmedikleri adama hic acimazlar ama bankacilik gecmisimde bankaci kadinlarin kadinlar tuvaletine gitmelerinden baska erkeklerden cok buyuk farkliliklarini gormedim. gerci yine kimi sozlukcuye gore kadinlar uce ayrilir ama bankaci kadinlari bu uclu gruba alabilir miyiz acikcasi pek emin degilim. kadinlar ve arabalarin ortak yonleri kac tanedir sozlukten okumustum ama pek inanasim gelmemisti ya da kadinlar ve kopekbaliklari arasindaki fark discovery channel'in mi yoksa internet cafe'de 31 ceken dallamalarin mi konusu ondan da emin degilim. durup duruken bebek sesi yapan kadinlar hic suphesiz bankaci kadinlarin da siniri bozuyordur yani bunun icin erkek olmak gerekmez, insan olmak yeter degil mi? duslerinde ediz hun'la yatan kadinlarin kaci bankacidir bu konuda bize ulasan bir bilgi yok ama duzulerek uyandirilmak isteyen kadinlarin varligina inanan erkeklerin var oldugunu sokakta yuruyerek bile hissedebiliyoruz. ele gelen kadinlardan bazilarinin bankaci kadinlar grubuna dahil oldugu suphe goturmez bir gercek iken elmacik kemikleri cikik kadinlarin tamami bankaci kadinlardan olusur diyemeyiz.

  zaman zaman bireysel pazarlamada calisan aglamis suratli kadinlara rastlanir ama aglarken gulmeye baslayan kadinlarin niceligi de onlardan az degildir. kambiyo servisinde calisan adi orospuya cikmis kadinlar vardir ama kambiyocularin bir kisimi aglayarak yemek yiyen koca gotlu kadinlardan degildir. anal seks sirasinda tersten konusan kadinlarin kredi risk izleme departmaninda calisani olsaydi kesin duyardik. bir onceki paragrafta kadinlar uce ayrilir demislerdi simdi fikir degistirmisler kadinlar ikiye ayrilirmis. hazine departmanında calisan kadinlar isemesin osurmasin sicmasin isteniyor ama cok az biyoloji bilmeme ragmen bu namumkun.

  son olarak bankaci kadinlar arasinda kadinligini unutmus kadin sayisi o kadar fazladir ki inanamazsiniz
 • çok genel kadınlardır. beşe ayrılırlar hatta altıya ayrıldığı bile görülmüştür. bazıları plazada oturur bazıları da evlerinin balkonunda. çok iyi yemek yapanı da vardır, özellikle selma hanım'ın nohutlu pilavı tadından yenmez. operasyonda çalışanları swat gibidir maşallah. aynı anda tüm işleri bitirip dünyayı kurtarabilirler. şık giyineni vardır, çok güzel yerlere giderler. iyi okullardan mezun olanı da vardır. vardır da vardır.

  (bkz: genelleme yapmanın dayanılmaz hafifliği)
 • her meslek grubunda olduğu gibi iyisi, kotusu, guzeli, cirkini, eglencelisi, sıkıcısı vardır. her ortamda bulunabılecek sıg insanlar da olabilir, sohbetine doyulmayacak kulturlu insanlarda.....
  yogun is temposu ve fazla mesaiden iskolik olanları coktur, isten baska birsey konusmazlar, konusamazlar tum hayatları iste gecer cunku. bankacı kadınlar arasından da bir meslek grubundaki tum kadınların gerizekalı, yuzeysel, kullanılmaya acık olduğunu soyleyecek kadar sacma dusuncelere sahip, sıg insanlar cıkabılır tabiki. ama bunlardan nerede yok ki,heryerde
  karsımıza cıkabilirler, sozlukte bile.
 • bunlarin tekili benim.
  yüzeyselim.
  ciksim.
  şişkoyum.
  deveyi hamuduyla götüremediğim için her ay bi kamerali cep telefonu, channel çanta, ferre gözlük aliyorum ama kredi kartlarima borç takiyorum.
  yüzeyselim demiştim di mi? a evet yüzeyselim, zira insanlari iki dakkada genelleyebiliyor bunu da bilimsel gerçeklermişçesine sunabiliyorum..
 • genelde cogu boyunlarina fular baglarlar (simdilerde boyle bu) ve cogu sarisin olma egilimindedir (bu eskiden beri hep boyle suregelmistir `).
  ha bi de bu tip kadinlarin kiz kurusu olma ihtimali yoktur, nitekim nice musterileri ve nice mesai arkadaslari olacagindan, elbet birileri birilerini begenip, coluk cocuga karisacaktir.